Pokemon Sword i Pokemon Shield. Legendarne pokemony i data premiery

Michał Tomaszkiewicz
06.06.2019 11:24
Pokemon Sword i Pokemon Shield|undefined Fot. kadr z wideo

Nintendo zdradziło garść szczegółów na temat nadchodzących gier pokemon na konsolę Switch. Okazało się, że część nowości znamy już z Pokemon GO – to znane i lubiane rajdy, na których walczy się z gigantycznymi wersjami stworków.

Pokemon Sword i Pokemon Shield to pierwsze nowe Pokemony, jakie pojawią się na konsolce Nintendo Switch. Fani mogli już co prawda zagrać w Pokemon Let’s GO w wersji Pikachu i Eevee, ale te tytuły koncentrowały się na powrocie do pierwszej generacji stworków, podczas gdy Sword i Shield otworzą przed graczami zupełnie nowy region.

Akcja gry odbywać się będzie w regionie Galar, którego mapę mogliśmy zobaczyć już przy okazji pierwszych informacji o Pokemon Sword i Shield.

Przeczytaj także

Tym razem pokazano także, jak rejon wygląda (a przynajmniej jak przedstawia się obecnie) w grze. Gracze będą mogli zwiedzać świat, natrafiać na nowe miasta, otrzymywać nowe zadania do wykonania oraz oczywiście odkrywać pokemony i walczyć nimi o miano najlepszego trenera.

Pokemon Sword i Pokemon Shield – lista nowości i data premiery

Największą – i to dosłownie – przenośnią jest wprowadzenie opcji nazwanej Dynamax. Pozwala ona powiększyć pokemony do gigantycznych rozmiarów, znanych z rajdów na Pokemon GO, podnosząc przy tym ich wytrzymałość i siłę.

Ruch ten ma się utrzymywać przez trzy tury i służyć przede wszystkim do siania zniszczenia wśród przeciwników na stadionach. Autorzy gry obiecują, że pojedynki gigantycznych stworów będą wyglądać naprawdę widowisko i groźnie.

Dynamax ma być także pomocny podczas rajdów. Ten element rozgrywki bardzo mocno integruje graczy Pokemon GO, jako że najsilniejsze pokemony można pokonać tylko w kilka osób. Podobnie wyglądać będą walki w Pokemon Sword i Shield.

Twórcy gry opowiadają o rajdach w rozszerzonej wersji prezentacji w Pokemon Sword i Shield, pokazanej na Pokemon Direct.

Wieloosobowa rozgrywka będzie możliwa dzięki lokalnemu połączeniu konsol Nintendo Switch, lub też podczas gry przez internet. W walce będą mogły uczestniczyć cztery osoby.

Nintendo zdradziło także, jak wyglądają i nazywają się legendarne stworki z regionu Galar w Pokemon Sword i Pokemon Shield – to Zacian i Zamazenta. Oba pokemony mają odgrywać kluczową rolę w fabule nowych gier.

Zobacz także: Pokemony znów są bohaterami kontrowersji. Tym razem pojawiły się problemy prawne 

Pokemon Sword i Pokemon Shield trafią do sprzedaży 15 listopada 2019 roku. W nowe gry będą mogli zagrać właściciele Nintendo Switch.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.