Pokemon Sword i Pokemon Shield. Legendarne pokemony i data premiery

Michał Tomaszkiewicz
06.06.2019 11:24
Pokemon Sword i Pokemon Shield|undefined Fot. kadr z wideo

Nintendo zdradziło garść szczegółów na temat nadchodzących gier pokemon na konsolę Switch. Okazało się, że część nowości znamy już z Pokemon GO – to znane i lubiane rajdy, na których walczy się z gigantycznymi wersjami stworków.

Pokemon Sword i Pokemon Shield to pierwsze nowe Pokemony, jakie pojawią się na konsolce Nintendo Switch. Fani mogli już co prawda zagrać w Pokemon Let’s GO w wersji Pikachu i Eevee, ale te tytuły koncentrowały się na powrocie do pierwszej generacji stworków, podczas gdy Sword i Shield otworzą przed graczami zupełnie nowy region.

Akcja gry odbywać się będzie w regionie Galar, którego mapę mogliśmy zobaczyć już przy okazji pierwszych informacji o Pokemon Sword i Shield.

Przeczytaj także

Tym razem pokazano także, jak rejon wygląda (a przynajmniej jak przedstawia się obecnie) w grze. Gracze będą mogli zwiedzać świat, natrafiać na nowe miasta, otrzymywać nowe zadania do wykonania oraz oczywiście odkrywać pokemony i walczyć nimi o miano najlepszego trenera.

Pokemon Sword i Pokemon Shield – lista nowości i data premiery

Największą – i to dosłownie – przenośnią jest wprowadzenie opcji nazwanej Dynamax. Pozwala ona powiększyć pokemony do gigantycznych rozmiarów, znanych z rajdów na Pokemon GO, podnosząc przy tym ich wytrzymałość i siłę.

Ruch ten ma się utrzymywać przez trzy tury i służyć przede wszystkim do siania zniszczenia wśród przeciwników na stadionach. Autorzy gry obiecują, że pojedynki gigantycznych stworów będą wyglądać naprawdę widowisko i groźnie.

Dynamax ma być także pomocny podczas rajdów. Ten element rozgrywki bardzo mocno integruje graczy Pokemon GO, jako że najsilniejsze pokemony można pokonać tylko w kilka osób. Podobnie wyglądać będą walki w Pokemon Sword i Shield.

Twórcy gry opowiadają o rajdach w rozszerzonej wersji prezentacji w Pokemon Sword i Shield, pokazanej na Pokemon Direct.

Wieloosobowa rozgrywka będzie możliwa dzięki lokalnemu połączeniu konsol Nintendo Switch, lub też podczas gry przez internet. W walce będą mogły uczestniczyć cztery osoby.

Nintendo zdradziło także, jak wyglądają i nazywają się legendarne stworki z regionu Galar w Pokemon Sword i Pokemon Shield – to Zacian i Zamazenta. Oba pokemony mają odgrywać kluczową rolę w fabule nowych gier.

Zobacz także: Pokemony znów są bohaterami kontrowersji. Tym razem pojawiły się problemy prawne 

Pokemon Sword i Pokemon Shield trafią do sprzedaży 15 listopada 2019 roku. W nowe gry będą mogli zagrać właściciele Nintendo Switch.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.