Pokemony doczekają się crossovera z Tamagotchi?

Kamil Kacperski
07.11.2018 13:45
Pokemon|undefined Fot. materiały prasowe

Przyznajcie się - nie spodziewalibyście się, że przeczytacie taki nagłówek w 2018 roku. Niesamowite, a jednak. Na czym będzie polegała współpraca między dwiema znanymi markami?

Pokemony są najlepiej zarabiającą marką w historii branży rozrywkowej. Taki status mogły osiągnąć tylko mądrze się "sprzedając" - a to oznacza współpracę z wieloma różnymi markami. Nowym partnerem biznesowym imperium Pikachu ma być firma produkująca Tamagotchi, Bandai. Na portalu Serebii.net pojawiły się zdjęcia nowej wersji sprzętu, która ma być jednym z produktów promujących nadchodzące gry o Pokemonach - "Let's Go Evevee" oraz "Let's Go Pikachu". 

Kupując Tamagotchi w wersji Pokemon, staniemy się opiekunem Eevee. Zabawka ze słodkim zwierzakiem będzie dostępna w różnych wersjach kolorystycznych (różowa i brązowa). Zabawa polega na tym samym, co w każdym innym Tamagotchi, ale pojawia się pewien twist - jeżeli będziemy się dobrze opiekować Eevee, Pokemon w końcu zacznie ewoluować w jedną z ośmiu "eeveelucji". To dobra wiadomość dla kolekcjonerów, którzy będą chcieli zdobyć wszystkie "dorosłe" formy Eevee. Niestety nie wiemy, kiedy zabawka trafi do sprzedaży, ani ile będzie kosztować.

Pokemony w Tamagotchi?

Nintendo rozpoczyna ofensywę marketingową, która ma na celu promocję "Pokemon: Let's Go" - japońska firma zaczęła nawet reklamować się w Polsce. Takie oto plakaty możemy zobaczyć w Warszawie, niedaleko redakcji Antyradia.pl:

Premiera nowych gier o kieszonkowych stworkach odbędzie się 16 listopada 2018 roku. Natomiast w 2020 roku na ekranach pojawi się pierwszy aktorski film z Pokemonami, czyli "Detektyw Pikachu". Tytułową rolę zagra w nim Ryan Reynolds.

Co to jest "Tamagotchi" z piosenki Taconafide?

Nawiązując do niemalże już klasycznego tekstu "Kim jest Kubrick z nowej piosenki Taconafide?", który został opublikowany na pewnym polskim portalu, chcemy przypomnieć, że stara zabawka była bohaterką tekstu duetu Taco-Quebo. Panowie osiągnęli ogromny sukces i dzięki takim utworom, jak "Metallica 808" spowodowali, że nawet my zaczęliśmy o nich pisać. Z resztą nawiązań do popkultury w twórczości panów jest więcej - na "Cafe Belga" Taco Hemingway odnosi się do Coldplaya, U2 i Pokemonów. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.