Pogoda
25.03.2016 13:53

Pokémony wyjdą na polskie ulice

Nintendo i Niantic zdradziły szczegóły dotyczące Pokémon GO – gry Augmented Reality pozwalającej na polowanie na Pokémony w prawdziwym świecie.

Pokémony wyjdą na polskie ulice
foto: materiały prasowe

Niantic, przedsiębiorstwo wydzielone z Google, specjalizuje się w tytułach rozszerzonej rzeczywistości. Głównym tytułem firmy jest Ingress – „gra, która wyprowadziła nerdów na ulice” – umożliwiający dwóm frakcjom walkę o kontrolę nad umiejscowionymi w miejscach o szczególnym społecznym i historycznym znaczeniu portale.

Pokémon GO ma bazować na podobnych zasadach. Po zainstalowaniu aplikacji gracz będzie mógł łapać stworzenia, które zamieszkiwać będą jego okolice. Smartfon da znać wibrowaniem i komunikatem dźwiękowym, że jego właściciel znalazł się w pobliżu Pokémona. Po uruchomieniu trybu Augmented Reality można będzie spróbować złapać go rzucają Poké Balla. Stwór będzie widoczny na ekranie jako nałożony na obraz okolicy.

Akcesoria niezbędne do chwytania Pokémonów mają być zdobywane podczas wizyt w PokéStopach – wszystko wskazuje na to, że będą one początkowo rozmieszczane w tych samych miejscach, co istniejące w Ingressie portale. Autorzy gry zapowiadają, że będzie można wokół nich znaleźć także inne przedmioty – na przykład jaja, z których wykluć się mogą „nieznane wcześniej Pokémony”.

Występowanie stworzonek ma być zgodne z ich typem – wodne można będzie spotkać w okolicach rzek, jezior i mórz. Twórcy zapowiadają , że część Pokémonów będzie obecna w ograniczonych geograficznie strefach, aby mieć szansę je złapać, trzeba będzie wybrać się w podróż.

Zarówno stwory, jak i gracze będą awansować na wyższe poziomy. Po osiągnięciu odpowiedniego levelu użytkownicy będą mogli przystąpić do jednej z trzech organizacji i walczyć o kontrolę nad salami gimnastycznymi, w których odbywać się będą szkolenia Pokémonów. Wraz ze zdobywaniem wyższych umiejętności rosnąć będą szanse na spotkanie silniejszych odmian stworzeń.

Można się spodziewać, że wzorem Ingressa organizowane będą co kilka miesięcy wydarzenia specjalne, skupiające graczy w jednym miejscu – tak jak pokazana na filmie walka z Mewtwo. Za uczestniczenie w nich oraz osiągnięcia w grze mogą być przyznawane medale.

Pokémon GO ma być darmowy, autorzy zapowiadają udostępnienie przedmiotów kupowanych za prawdziwe pieniądze. Gra zostanie udostępniona w 2016 roku na smartfony z Androidem oraz iPhone'y.

Będziecie polować na Pokémony w swojej okolicy?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele