Pogoda
06.02.2017 09:56

Pół miliona za komputerek - Morele odreagowują laptopy za 10 zł?

Sprzedawali laptopy dla graczy po 10 zł, teraz starają się odrobić straty – najgorętszy polski sklep internetowy ostatnich dni oferuje skaner kodów kreskowych służący do kontrolowania cen za jedyne 550 tys. zł. Na razie znalazł się jeden rozentuzjazmowany nabywca.

Pół miliona za komputerek - Morele odreagowują laptopy za 10 zł?

Sklep Morele.net przez jedną noc przeżywał najazd klientów – wieść o tym, że w sklepie można kupić warty 8 000 zł laptop dla gracza wydając na niego jedyne 10 zł podawana była przyjaciołom i znajomym bez patrzenia na to, która jest godzina.

W rezultacie z „promocji” skorzystało ponad 6 000 osób, a potencjalne straty sklepu mogły wynieść nawet nawet 50 mln zł. Gdyby Morelom udało się sprzedać tylko 100 skanerów kodów kreskowych Zebra MC3200 w proponowanej przez siebie cenie, zrekompensowaliby to sobie z nawiązką.

Sklep straty jednak nie poniósł - na wszystkich szczęśliwców, którym udało się złożyć zamówienie na laptopy za 10 zł, rano czekała smutna niespodzianka – sklep powiadomił, że nie ma co czekać na przesyłkę i że transakcje są nieważne.

Nie wiadomo, czy taką samą wiadomość otrzyma osoba, która skusiła się na zakup komputerka mobilnego Zebry za jedyne 553 724,65 zł, czy też w tym przypadku zamówienie okaże się wiążące dla kupującego. W innych sklepach sprzęt dostępny jest za około 1200 zł.

Ten jak na razie nie wydaje się być do końca zadowolony z zakupu, dając sprzętowi tylko 4 na 5 możliwych gwiazdek:

foto: zrzut ekranu z Morele.net

Skaner Zebry używany jest w sklepach retail do kontrolowania i zarządzania cenami pokazywanymi na półkach – sprzedawcy mogą szybko sprawdzić, czy są one zgodne z cenami z bazy danych sklepu i nie wprowadzają klientów w błąd – a jak pokazał sklep Morele.net, zaniżenie kwoty za którą sprzedaje się produkt może mieć poważne reperkusje finansowe.

Być może cena, za którą oferowany jest komputerek Zebry ma być potwierdzeniem tej refleksji, która zapewne pojawiła się wśród szefów rozdającego za bezcen laptopy sklepu.

Informację przysłał nam nasz Czytelnik Marcin – dziękujemy!

Czy 553 724,65 zł za skaner kodów kreskowych to rozsądna cena?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet