Polacy chcą zrobić sztuczną rękę Johnny’ego Silverhenda z Cyberpunka 2077 i pokazać ją CD Projekt RED

22.10.2019 10:03
Johnny Silverhand|undefined Fot. materiały prasowe CD Projekt RED

W Cyberpunku 2020 wszczepy i cyborgizacje były na porządku dziennym. Polski producent chce udowodnić, że rzeczywistość może dogonić fikcję. Specjalizujący się w spersonalizowanych protezach Glaze Prosthetics zamierza pokazać CD Projekt RED srebrną rękę Johnny’ego Silverhanda.

Johnny Silverhand to jedna z najważniejszych postaci w nadchodzącym Cyberpunku 2077. Znakiem rozpoznawczym granego przez Keanu Reevesa gwiazdora i buntownika jest metalowa proteza ręki, działająca tak samo dobrze (a może i lepiej) jak prawdziwa).

Papierowy podręcznik Cyberpunka 2020, w którym pojawił się Silverhand, starał się przewidzieć przyszłość. Gra RPG powstała ponad 30 lat przed okresem, który opisywała, i wszystko wskazywało na to, że technologia rzeczywiście może rozwinąć się we wskazany sposób.

Przeczytaj także

Rzeczywistość rozminęła się z fikcją. Niektóre obszary rozwinęły się znacznie bardziej, niż przypuszczano, w innych kwestiach jesteśmy zapóźnieni w porównaniu do wyobrażeń Cyberpunka 2020. A przynajmniej tak wydawało się, dopóki polskie Glaze Prosthetics nie zadeklarowało poważnie, że chcą stworzyć protezę godną Johnny’ego Silverhanda.

Polska proteza dla Johnny’ego Silverhanda. Producent chce pokazać ją CD Projekt RED

Glaze Prosthetics rzuca wyzwanie istniejącemu na rynku status quo. Produkowane przez Polaków protezy wyglądają jak wyjęte z przyszłości, a ich właściciele mogą je personalizować. Oznacza to między innymi możliwość doboru koloru sprzętu, tak by pasował do osobowości właściciela, oraz opcję dość ciekawej personalizacji.

Polski producent już teraz radzi sobie całkiem dobrze, chciałby jednak skorzystać z popularności Cyberpunka 2077. Specjaliści z Glaze Prosthetics pracują właśnie nad modelem ręki Johnny’ego Silverhanda.

Gdy będzie gotowa, zamierzają pokazać ją CD Projektowi RED i złożyć propozycję nie do odrzucenia dotyczącą wspólnego promowania produktu. Byłaby to działalność analogiczna do prowadzonej przez konkurencyjnego producenta protez z Marvelem – Hero Arm pozwala potrzebującym odzyskać nie tylko częściową sprawność, lecz także odzywać wiarę w siebie i po prostu poczuć się lepiej.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 po polsku. Twórcy gry nie przebierają w słowach 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.