Polacy pokazali telefoniczną laskę dla seniorów

Michał Tomaszkiewicz
17.03.2016 12:04
Polacy pokazali telefoniczną laskę dla seniorów Fot. materiały prasowe

MODECOM zaprezentował na targach CeBIT 2016 SafeStick – wspomagającą chodzenie laskę wyposażoną w elektroniczne komponenty zwiększające bezpieczeństwo korzystających z niej osób.

Laska MODECOM SafeStick nie wyróżnia się specjalnie wyglądem spośród swoich nowoczesnych stylistycznie odpowiedników. Jedyną widoczną z dystansu podpowiedzią, że mamy do czynienia z niezwykłym modelem, jest umieszczony na rączce jaskrawy czerwony przycisk.

Oznaczony jako „SOS”, pozwala on na szybkie nawiązanie połączenia głosowego z predefiniowanym numerem. Rozmowa jest inicjowana po dwukrotnym szybkim naciśnięciu przycisku, co ma zapobiegać przypadkowym połączeniom.

Korzystając z MODECOM SafeStick można także odbierać rozmowy przychodzące. Mikrofon i głośnik wbudowane są w rączkę, nie ma więc potrzeby (ani nawet możliwości) podłączenia do laski zestawu słuchawkowego.

Oprócz modułu GSM SafeStick ma wbudowany odbiornik GPS. Korzystając ze specjalnej aplikacji opiekun może sprawdzić, gdzie dokładnie znajduje się spacerujący senior. Żeby można było korzystać z tej funkcji, niezbędne jest uruchomienie na włożonej karcie SIM transmisji danych.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Dodatkowo w rękojeść laski wbudowana jest latarka. MODECOM rozważa wyposażenie przyszłych wersji SafeSticka w tylne światło, zwiększające widoczność użytkownika po zmroku. Pojemność wbudowanej w laskę baterii wynosi 900 mAh.

Laska jest wodoodporna. Teleskopowa budowa umożliwia dostosowanie wysokości SafeSticka do indywidualnych wymagań użytkowników. Sądząc po zdjęciach udostępnionych przez producenta – gadżetem mogą być także zainteresowani hipsterzy ;)

Laska MODECOM SafeStick będzie sprzedawana za pośrednictwem operatorów komórkowych – cena zależeć będzie zapewne od przyjętego planu taryfowego. Urządzenie trafi do sprzedaży w wakacje 2016 roku.

Czy to dobry prezent na Dzień Babci lub Dziadka?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.