Pogoda
17.12.2018 12:15

Polacy przygotowują nową grę o "Pogromcach Mitów". Kiedy premiera?

Firma Movie Games przygotowała "Mythbusters: Pogromcy Mitów", czyli grę opartą na znanym na całym świecie programie popularnonaukowym o tym samym tytule. Produkcja będzie dostępna w 2019 roku. 

Polacy przygotowują nową grę o "Pogromcach Mitów". Kiedy premiera?
foto: materiały prasowe

Rok 2019 będzie dla Movie Games obfitował w premiery - wśród zapowiadanych tytułów są takie produkcje jak "The Beast Inside", "Alaskan Truck Simulator", "Plastic Rebellion", "Car Wash Simulator" czy "Plane Mechanic Simulator", realizowane przez kilkunastoosobowe zespoły, które łącznie angażują ponad 100 zatrudnionych osób. "Mythbuster" to następny tytuł, który zasili portfolio polskiej firmy.

Współpracę Movie Games z Discovery rozpoczęła realizacja projektu "Alaskan Truck Simulator" - symulatora kierowcy ciężarówek na odległej Alasce, zapowiedzianego na rok 2019. Wczesne materiały z gry spotkały się z ogromnym entuzjazmem społeczności i mediów. Dowodem udanej współpracy jest realizacja kolejnej wspólnej produkcji, tym razem opartej na jednej z najpopularniejszych serii Discovery - "Mythbusters: Pogromcy Mitów".

Mythbusters3

Polska gra o Pogromcach Mitów

"Mythbusters" to jeden z najpopularniejszych programów Discovery Channel, emitowany na antenie tej stacji nieprzerwanie od 2003 roku. Program doczekał się siedemnastu sezonów emitowanych w kilkunastu krajach na całym świecie. Jego fabuła opiera się na testowaniu prawdziwości mitów, przesądów, scen z filmów i licznych anegdot za pomocą metod naukowych przez prowadzących, ekspertów w dziedzinie efektów specjalnych - Adama Savage'a i Jamiego Hynemana. Po 2 latach przerwy, seria powraca w 2019 w formule "Mythbusters Jr", skierowanej do młodych widzów.

Sprawę skomentował Jakub Trzebiński, przewodniczący Rady Nadzorczej Movie Games:

"

Partnerstwo z Discovery potwierdza, iż kierunek naszych działań i obrana strategia spotykają się z uznaniem i zaufaniem rynku. Dotychczasowe prace nad naszą pierwszą wspólna grą, "Alaskan Truck Simulator", idą pomyślnie. Dodatkowo cieszy nas duże zainteresowanie społeczności i mediów już na tak wczesnym procesie produkcji. Powierzenie nam kolejnej realizacji, tworzonej na podstawie tak rozpoznawalnego tytułu jak "Pogromcy Mitów", to ogromny zaszczyt i wyróżnienie. "

W ramach współpracy, Discovery Licensing INC aktywnie zaangażuje się nie tylko w proces produkcji, ale także akcje marketingowe i promocyjne gry oraz PR. Działania w zakresie promowania tytułu uwzględniają obecność gier w programach telewizyjnych, wsparcie wizerunkowe gwiazd znanych z programów Discovery, promowanie gier na kanałach Social Media i w serwisach internetowych. Podpisana umowa otwiera również możliwość dalszej współpracy przy kolejnych umowach licencyjnych programów z uniwersum Discovery Communications (m.in. Discovery Channel, TLC, Animal Planet, Discovery Travel).

Premiera polskiej gry o "Pogromcach Mitów" odbędzie się dopiero w 2019 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: Gry