Polacy robią Symulator złodzieja samochodów. Rodzi się polskie GTA? [WIDEO]

21.02.2020 10:42
Car Thief Simulator|undefined Fot. materiały prasowe The Dust

Polską specjalnością narodową stają się gry, w tym różnej maści symulatory, pokazujące w realistyczny bądź absurdalny sposób różne aspekty życia. Najnowszym tytułem, który ma sławić nasz kraj na arenie międzynarodowej, jest Car Thief Simulator.

Polska to kraina grami płynąca. Robimy dużo gier i co najważniejsze, robimy dobre gry. CD Projekt, twórcy serii gier o Wiedźminie i nadchodzącego Cyberpunka 2077, wyceniani są przez Giełdę Papierów Wartościowych na ponad 30 mld zł i właśnie stali się drożsi od PKN Orlen.

Bardzo dobrze radzą sobie także mniejsi producenci. PlayWay, spółka specjalizująca się produkcji symulatorów, może pochwalić się kapitalizacją przekraczającą 2 mld zł. To zasługa między innymi Car Mechanic Simulatora i House Flippera.

Przeczytaj także

Od czasu do czasu słyszymy o projektach, które mają potencjał na stanie się kontrowersyjnymi hitami. Tak było w przypadku Symulatora księdza, zapowiedzianego podczas gorących dyskusji o polskim kościele wywołanych filmem „Kler”.

Przeczytaj także

Nowy pomysł The Dust także wbija kij w mrowisko. Studio pochwaliło się, że pracuje nad Symulatorem złodzieja samochodów.

Car Thief Simulator nową polską grą. Trzeba w niej kraść, przerabiać i sprzedawać auta

W Symulatorze złodzieja samochodów do zadań gracza będzie należało namierzenie i ukradnięcie zleconego mu w misji auta. Zadania mają być zróżnicowane i dotyczyć zarówno tanich, mało skomplikowanych technologicznie pojazdów, do których dostać można się chociażby metodą siłową, jak i nowoczesnych, luksusowych samochodów, wymagających między innymi umiejętności hakerskich.

Przed graczami zostanie postawione niełatwe zadanie. W grze będziemy musieli obserwować okolicę, aby nasze majsterkowanie przy aucie nie wyglądało podejrzanie. Każda z osób spotkanych na ulicy może do nas podejść i wezwać policję. Z tego powodu mechanika skradania się i unikanie wzroku przechodniów jest bardzo istotnym elementem gry. Następnym krokiem gracza będzie włamanie się do auta i w zależności od modelu, użycie odpowiednich narzędzi, które pozwolą uruchomić samochód.

The Dust zaprezentowało krótką zapowiedź emocji, na jakie możemy liczyć grając w Symulator złodzieja samochodów.

Samo włamanie do auta ma być tylko jedną z aktywności, jakimi będą zajmować się gracze, o czym poinformował prezes The Dust Jakub Wolff.

Car Thief Simulator to już trzeci symulator nad którym pracujemy i mamy w związku z tym coraz większe wymagania od samych siebie. Naszym zadaniem w symulatorza złodzieja aut nie będzie tylko włamywanie się do samochodów, ale odnalezienie się w całej strukturze grup przestępczych i półświatka rabusiów, a także reagowanie na przechodniów i przypadkowe osoby, które mogą nam przeszkodzić w grabieży.

Ukradziony samochód trzeba będzie przerobić w warsztacie, zdobyć dla niego podrobione dokumenty, a następnie sprzedać. Pieniądze przeznaczać się będzie między innymi na zakup lepszego złodziejskiego sprzętu.

Data premiery Car Thief Simulator nie została jeszcze podana. Na Steamie można się dowiedzieć, że gra zostanie wydana „niebawem”.

Zobacz także: Dzięki nowej polskiej grze możecie nauczyć się trudnego fachu dilera narkotyków 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.