Pogoda
29.10.2019 14:10

Polacy skonstruowali urządzenie do blokowania reklam w telewizji

Nieustraszeni pogromcy reklam wrócili z nowym pomysłem. Tym razem twórcy aplikacji Advoider pokazali sprzętową przystawkę do dekodera, która w zautomatyzowany sposób będzie chronić przed inwazją bloków reklamowych.

Advoider
foto: kadr z wideo YouTube/Advoider

Nie ma róży bez kolców, nie ma dymu bez ognia, nie ma telewizji bez przerw na reklamy. Te życiowe prawdy poznajemy czasem całkiem boleśnie, szczególnie jeśli z wypiekami na twarzy śledzimy losy filmu pokazywanego na jednym z polskich kanałów TV.

Polacy z QDIQO przekonują, że irytujące przerwy reklamowe można pokonać, jeśli tylko użyje się sprytu, smartfona i aplikacji Advoider Lite. Wysyła ona powiadomienia na telefon, ostrzegając przed zbliżającymi się maratonami klipów reklamowych oraz zapraszając z powrotem przed TV, gdy dobiegają do końca.

Advoider Lite
Advoider Lite
Przeczytaj także Advoider Lite – aplikacja do omijania reklam w TV

Twórcy Advoidera wytoczyli właśnie nowe działo do walki z niechcianymi reklamami oraz innymi niepożądanymi treściami. To przystawka, która samodzielnie zajmuje się ochroną właścicieli przed zgubnym wpływem spotów na ich zdrowie psychiczne.

Advoider – polskie urządzenie ratujące przed reklamami w telewizji

Advoider to propozycja dla osób, które w telewizji chcą oglądać filmy i seriale, a nie reklamy.

"

To niewielkich rozmiarów urządzenie, które wraz z dedykowaną aplikacją mobilną automatycznie przełącza na kanały m.in. wolne od reklam, wycisza dźwięk lub wyłącza dekoder i odbiornik telewizyjny na czas trwania niepożądanych treści. Po ich zakończeniu powraca na obserwowaną stację, do ustalonego poziomu głośności czy włącza dekoder i odbiornik telewizyjny. W momencie wejścia na rynek Advoider obsługuje dwie platformy telewizji satelitarnej - Cyfrowy Polsat oraz CANAL+, a także monitoruje 34 stacje telewizyjne. "

Skuteczność Advoidera jest według twórców tak wysoka, że zablokował nawet swoją własną reklamę.

Urządzenie pracuje w tandemie ze smartfonem i zainstalowaną aplikacją, która pozwala nie tylko skonfigurować Advoidera, lecz także zaznajomić się z programem telewizyjnym i zaplanować wieczór upojnego oglądania.

Unikanie reklam to nie jedyny scenariusz, w jakim sprawdzać się ma polski wynalazek.

"

Advoider może pełnić jeszcze jedną znaczącą rolę, a mianowicie stanowić kontrolę rodzicielską nad treściami, które ogląda dziecko. Wystarczy, że rodzic za pomocą aplikacji mobilnej utworzy profil, a w nim ustali jakie kanały dziecięce może oglądać jego pociecha i określi co ma się zadziać w momencie emisji reklam. Czy ma przełączyć na inną stację z bajkami, wyciszyć dźwięk czy wyłączyć dekoder i odbiornik telewizyjny. "

QDIQO zapowiada, że urządzenie Advoider i powiązana z nim aplikacja będą systematycznie rozbudowywane o nowe funkcje. Spokój duszy przy oglądaniu telewizji został wyceniony na 399 zł.

Zobacz także: OLX pokazało reklamę z „horą curką” [WIDEO] 

Korzystalibyście?

Tagi: TV