Polacy stworzą grę na podstawie serialu "Było sobie życie". Kiedy będziemy mogli w nią zagrać?

06.03.2021 13:54
Było sobie życie Fot. materiały prasowe / Canal + France

"Było sobie życie" będzie inspiracją dla twórców gry. Takie plany ma polska firma, która przymierza się do stworzenia tytułu na podstawie kultowej animacji z lat 80.

Pamiętacie francuski serial animowany "Było sobie życie" z lat 80.? Produkcja w przystępny sposób pokazywała, jak funkcjonuje ludzkie ciało. Teraz, ponad 30 lat po premierze serialu, polska firma postanowiła stworzyć grę na podstawie francuskiej produkcji.

Polecamy

Polacy stworzą grę na podstawie serialu "Było sobie życie". Kiedy będziemy mogli w nią zagrać?

Polska grami stoi i za parę lat na rynek trafi kolejna tytuł, który zaciekawi nie tylko fanów gier, ale również pokolenie wychowane na kultowej animacji pod koniec lat 80. Jak podaje portal gry-online.pl, polska firma CreativeForge Games podpisała już umowę ze spółką Procidis, by stworzyć grę bazującą na animacji "Było sobie życie". Wiadomo już, że gra będzie dostępna na Playstation, Xbox oraz Nintendo Switch i zadebiutuje w 2023 roku.

Portal gry-online.pl zacytował Piotra Karbowskiego, prezesa CreativeForge Games, który wyjaśnił:

"Było sobie życie" zdecydowaliśmy się zrealizować ze względu na duży potencjał komercyjny i globalną rozpoznawalność marki. W obecnych, pandemicznych warunkach, tematyka związana z biologią i funkcjonowaniem organizmu człowieka jest tym bardziej na czasie.

Warszawskie studio SlavGames będzie odpowiedzialne za produkcję i jak wyjaśnia prezes, Krzysztof Magda:

 Będzie to tytuł łączący w sobie elementy zręcznościowe, akcji oraz edukacyjne - zależy nam, aby wątek edukacyjny został oprawiony w atrakcyjną dla graczy formę. W grze znajdą się postacie dobrze znane fanom animowanej serii, a fabuła serialu zostanie przez nas rozwinięta. Premiera gry planowana jest na 2023 rok. Wydawcą będzie CreativeForge Games. SlavGames pełni rolę producenta oraz współwydawcy, wspierającego w tym obszarze CFG

W "Było sobie życie" miły starszy pan tłumaczy młodym widzom, jak działa ludzki organizm. Dzięki temu odbiorcy od najmłodszych lat mogą w przyjemny sposób poznać budowę i sposób funkcjonowania ludzkiego ciała. Całość liczy 26 odcinków, trwających po około 25 minut.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.