Pogoda
05.10.2018 12:29

Polacy stworzyli gamingowe piwo

Good Game Brewery przedstawił kolekcję piw rzemieślniczych inspirowanych grami. Dobrą grę można teraz opijać Clutchmeisterem, Mid or Feed czy Battle Royale – a w planach są już DLC z kolejnymi trunkami.

Good Game Brewery
foto: materiały prasowe

Na naszych oczach odbywa się gamingowa rewolucja – i nie mówimy tu o pojawianiu się coraz bardzie zaawansowanych sprzętów dla graczy, tylko o wpływie kultury grania na cały komercyjny świat. Już rok temu na Poznań Game Arena zaprezentowano gamingowe chipsy, zaś na Intel Extreme Masters 2018 w Katowicach można się było zapoznać z wedlowskim pomysłem na gamingowe batony energetyczne oraz specjalnymi gamingowymi dezodorantami stworzonymi przez L’Oreal.

Dopiero jednak teraz serca graczy zatrzepotały szybciej na wieść o kolejnym gamingowym produkcie – tym razem bowiem dostali kierowane do graczy piwo.

Good Game Brewery – gamingowe piwo

Na początek opracowano cztery tytuły kierowanych do graczy trunków:

"

Good Game Brewery oferuje cztery różne piwa, z których każde reprezentuje inny styl. Clutchmeister, którego nazwa nawiązuje do popularnych shooterów jak np. Counter-Strike: Global Offensive, to klasyczny pils o wyraźnej goryczce w smaku, Runiczny Młot jest ciemnym pszenicznym dunkelweizenem, Battle Royale charakteryzuje się mocno chmielowym aromatem typowym dla american pale ale, a Mid or Feed reprezentuje styl pale ale. "

Za jakość smakową piw odpowiada Browar Perun – ten sam, który produkuje między innymi piwa Behemotha.

Twórcy piwa gamingowego, od lat związani z branżą (są to między innymi byli zawodnicy e-sportowi), mają ambitne plany – i nie chodzi tu tylko i wyłącznie o zaprezentowanie kolejnych inspirowanych grami kompozycji.

Good Game Brewery chce bowiem stworzył specjalną ligę e-sportową, która zrzeszałaby polskie puby gamingowe. Na razie nie podano, czy zawodnicy będą mogli dopingować się w trakcie zawodów piwem.

Napijecie się gamingowego piwa?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry