Polacy stworzyli grę "Blair Witch". Zobacz przerażający zwiastun

16.06.2019 16:34
Blair Witch|undefined Fot. materiały prasowe

Krakowskie studio Bloober Team znane z takich tytułów jak Layers of Fear czy Observer, niebawem wypuści na rynek grę, rozgrywającą się w świecie filmu "Blair Witch Project". Zobacz przerażający zwiastun zaprezentowany na targach E3. 

Targi E3 2019 należały oczywiście do Cyberpunka 2077, ale to nie jedyna polska gra, której próbkę zaprezentowano na wydarzeniu skierowanym do graczy z całego świata. Mowa o Blair Witch - tytule rozgrywającym się w tym samym świecie, co głośny horror z 1999 roku. Podczas E3 wyświetlono zwiastun gry. Czy Blair Witch zapowiada się tak samo przerażająco jak słynny film?

Blair Witch - zwiastun gry studia Bloober Team

Za nadchodzącym survival horrorem stoi studio Bloober Team, które poprzednimi tytułami Layers of Fear i Observer udowodniło, że potrafi nastraszyć nawet najbardziej odważnych graczy. Chociaż tym razem krakowscy twórcy postanowili wykorzystać znaną markę wśród miłośników horrorów, Blair Witch będzie spin-offem filmu Daniela Myricka i Eduardo Sáncheza. Oznacza to, że zobaczymy zupełnie nową historię, rozgrywającą się w tym samym przeklętym lesie, który zadebiutował na ekranie kin. Jak prezentuje się zwiastun gry?

Jak widać ludzie z Bloober Team oddali wszystkie ikoniczne elementy filmowej serii "Blair Witch". Gra jest więc stylizowana na paradokument, pojawiają się przerażające zjawy, gęsta roślinność utrudniająca poruszanie się po terenie, opuszczona chatka oraz pałętanie się po nocy w lesie z latarką w dłoni. Historia rozgrywa się w 1996 roku i opowiada o policjancie, który próbuje odszukać zaginionego chłopca. Szybko przekonuje się (a wraz z nim również gracz), że nie są to zwykłe poszukiwania. W śledztwie graczowi pomaga pies należący do głównego bohatera. Zwierzak nie tylko dodaje otuchy, ale również jest przydatny w wykrywaniu czających się dookoła zagrożeń. 

Oprócz ucieczek przed dziwacznymi monstrami, zadaniem gracza będzie rozwiązywanie zagadek, które popychają poszukiwania na przód i przy okazji odkrywają mroczną prawdę na temat tajemniczego lasu. Oprócz samego zwiastuna, podczas targów zaprezentowano również gameplay z Blair Witch. 

Przeczytaj także

Blair Witch - kiedy premiera?

Co ciekawe, gra trafi do sprzedaży już za kilka miesięcy. Premiera Blair Witch ma się odbyć latem 2019 roku, a dokładnie 30 sierpnia. Tytuł trafi na PCXbox One, co oznacza, że abonenci konsol Microsoft będą mieli do niego dostęp w ramach Xbox Game Pass. 

Zobacz też: Cyberpunk 2077: afera z transseksualnym plakatem. Kobieta z penisem podpisana „zmiksuj to”

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.