Pogoda
05.06.2020 12:18

Polacy tworzą symulator SOR podczas pandemii. Zobacz, jak to jest być teraz lekarzem [WIDEO]

Większość z nas patrzy na epidemię COVID-19 z bezpiecznej perspektywy, musząc martwić się co najwyżej o zapamiętanie, żeby zakrywać usta i nos w zamkniętych pomieszczeniach i dystansować się podczas robienia zakupów od nieznajomych. Personelowi medycznemu koronawirus sprawił prawdziwe piekło.

ER Pandemic Simulator
foto: materiały prasowe Movie Games

Szpitale i system ochrony zdrowia nie był na epidemię przygotowany. Lekarze pomagali pacjentom nie mogąc się odpowiednio zabezpieczyć, pracując często po kilkanaście godzin dziennie i rezygnując z wracania do domu, żeby nie narażać bliskich na ryzyko zarażenia.

Styczność z koronawirusem SARS-CoV-2 (a czasem nawet podejrzenie) wymuszał zamykanie całym oddziałów szpitalnych. Przykładem może być SOR, który po zgłoszeniu się po pomoc osoby podejrzewającej u siebie COVID-19 musiał zostać ewakuowany, a następnie kompleksowo zdezynfekowany.

Szpitalny Oddział Ratunkowy
Szpitalny Oddział Ratunkowy
Przeczytaj także SOR w Tarnowie zamknięty. Po pomoc zgłosiła się kobieta z podejrzeniem koronawirusa

ER Pandemic Simulator pozwoli zobaczyć, co dzieje się w oblężonych (i to dosłownie) szpitalach, muszących radzić sobie nie tylko z ryzykiem pojawienia się wśród pacjentów epidemii, lecz także z nagłymi przypadkami nie związanymi z wirusem.

ER Pandemic Simulator. Symulator SOR oblężonego przez epidemię

ER Pandemic Simulator to nowa gra twórców Symulatora Dilera Narkotyków. W przypadku tej gry zespół zrobił głębokie rozpoznanie tematu, zatrudniając nawet na konsultanta polskiego rapera, który został skazany za dilerkę. Czy w pracach nad symulatorem SOR podczas epidemii uczestniczyć będą epidemiolodzy, jeszcze nie wiadomo.

Drug Dealer Simulator
Drug Dealer Simulator
Przeczytaj także Drug Dealer Simulator: konsultantem merytorycznym został polski raper, który siedział za dilerkę

Z opisu gry wygląda na to, że do zagadnienia twórcy podeszli śmiertelnie poważnie.

"

Przekonaj się jak wygląda praca w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, gdy pandemia atakuje cały świat. Wciel się w rolę lekarza: pomagaj pacjentom, diagnozuj ich dolegliwości, lecz, ratuj im życie. Sam przy tym spróbuj zachować swoje. "

Data premiery ER Pandemic Simulator nie została jeszcze podana; na razie wiadomo tylko, że ma pojawić się „wkrótce”. Twórcy deklarują, że 10% zysków ze sprzedaży zostanie przekazane na walkę z epidemią.

Symulator SOR w czasie epidemii nie będzie pierwszą polską grą o COVID-19 – możemy już pograć w tytuł podchodzących do walki z epidemią na szczeblu strategicznym.

Zobacz także: Polacy zrobili symulator koronawirusa. Zawalczycie z nim lepiej niż rząd? [WIDEO]

Zagracie?

Tagi: koronawirus