Pogoda
06.07.2020 17:29

Polak pokazał średniowieczne Sim City. Stworzona przez jedną osobę gra zachwyca [WIDEO]

Nad dzisiejszymi grami pracują setki osób przez lata, dzięki czemu kupując grę otrzymujemy (przynajmniej w teorii) dopracowane, rozległe światy z przetestowanymi i dostosowanymi do sprawiania jak największej frajdy mechanizmami rozgrywki. Wyzwanie tej prawidłowości rzucił programista z Polski, który własnoręcznie stworzył zapowiadającą się na hit.

Manor Lords
foto: materiały prasowe Slavic Magic

Gry to bardzo skomplikowane oprogramowanie, szczególnie gdy chce się stworzyć namiastkę prawdziwego, żywego świata, w którym gracz otrzymuje dużo swobody działania.

Przekonał się o tym CD Projekt RED, który kilku dobrych lat pracuje nad Cyberpunkiem 2077 i musiał już dwa razy przenosić datę premiery, żeby wyłapać i poprawić pojawiające się podczas życia w Night City nieścisłości.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
Przeczytaj także Byliśmy na randce z Cyberpunkiem 2077. I już myślimy o dłuższym związku [PIERWSZE WRAŻENIA]

CDPR zatrudnia kilkuset programistów. Na przeciwnej stronie skali znajduje się studio Slavic Magic, tworzone przez jedną osobę: człowieka-orkiestrę odpowiedzialnego za powstanie Manor Lords.

Manor Lords na zwiastunie. Nie uwierzycie, że grę napisała jedna osoba [WIDEO]

Twórca Manor Lords pochwalił się własnoręcznym wykonaniem gry na Steamie.

"

Ta gra została stworzona przez jednego gościa z Polski. Możesz do mnie napisać i powiedzieć co myślisz, odpowiadam na pytania, pomysły, krytykę i - jeśli się z tym zgadzam - wprowadzam to do gry. "

W grze zajmujemy się budową średniowiecznej osady według zasad opisanych przez historyków epoki.

"

Mechanika budowania inspirowana jest rozwojem prawdziwych średniowiecznych wsi i miasteczek, gdzie główne szlaki handlowe i rzeźba terenu wpływały jak osada kształtowała się i rozwijała. Mimo, ze gra nie jest osadzona w konkretnym wieku, każdy budynek jest inspirowany historycznymi tekstami i rycinami z Europy XI-XV wieku. "

Od czasu do czasu przyjdzie na także bronić naszego grodu przez zakusami sąsiadów.

Premiera wczesnego dostępu do Manor Lords została zapowiedziana na jesień 2020 roku. Zagrać będzie można tylko na komputerach PC.

Zobacz także: Tak brzmi Cyberpunk 2077 po polsku. Gracze są ku*ewsko zachwyceni przekleństwami [WIDEO] 

Zagracie?