Polak w pierwszej 5 najszybszych kierowców w Europie, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość

Aleksandra Kopka
20.04.2017 12:44
Polak w pierwszej 5 najszybszych kierowców w Europie, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość Fot. kadr z wideo

Masz szybkie auto i lubisz docisnąć pedał gazu? Uważaj, bo dołączysz do niechlubnego rankingu najszybszych kierowców w Europie pod względem przekraczania prędkości. 

HomeToGo we współpracy z HAPPYCAR opublikowało ranking TOP8 najszybszych kierowców w Europie, pod względem przekraczania dozwolonej prędkości. Wśród listy najszybszych ale i najniebezpieczniejszych piratów drogowych, nie mogło zabraknąć również reprezentanta naszego kraju. 

Zobaczcie pełen ranking kierowców w Europie, którzy połamali wszelkie dozwolone prędkości:

Miejsce 1 - Szwajcaria

Kraina słynąca z perfekcyjnych zegarków, może pochwalić się również najwyższym stopniem podium tego rankingu. Złoty medal otrzymał 28-letni kierowca z Genevy, który swoim Bentleyem Continental GT, wykręcił wynik 324 km/h. Za ten wyczyn uhonorowali go 6 miesiącami więzienia i grzywną prawie 8 tysięcy złotych. 

Miejsce 2 - Włochy

Testując Porsche Carrera, pewien Włoch rozpędził je do prędkości 311 km/h. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 130 km/h, włoska policja ustanowiła karę 10 punktów karnych i prawie 1600 złotych grzywny.  

Miejsce 3 - Francja

Jak się okazuje, Francuzi kochają nie tylko wina ale także duże prędkości. Pewien 30-latek, podczas nielegalnych wyścigów w okolicach miejscowości Niort, przekroczył o 110 km/h dozwoloną prędkość swoim Audi RS4, osiągając wynik 310 km/h. Całą akcję nagrał i wrzucił na YouTube co przyczyniło się do spędzenia roku w więzieniu. 

Miejsce 4 - Wielka Brytania 

28 miesięcy więzienia oraz 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów, to skutki zabawy Nissanem GT-R i wykręceniu wyniku 309 km/h przy ograniczeniu do 100 km/h. Dodatkowo skazana została również córka kierowca za... dopingowanie ojca. 

Miejsce 5 - Polska

Warszawianin ustanowił niechlubny rekord 300 km/h, przekraczając tym dozwoloną prędkość aż o 180 km/h. Jego wyczyny z marca 2015 roku, Porsche Panamerą, kosztowały go nie tylko ponad 5 tysięcy złotych mandatu ale także utratę prawa jazdy.

Miejsce 6 - Hiszpania

36-letni Hiszpan nie popisał się roztropnością wykręcając wynik 297 km/h. Prócz przekroczenia dozwolonej prędkości o 177 km/h, odpowie za poruszanie się nieubezpieczonym oraz nie należącym do niego autem. Wyrok: 15 tysięcy grzywny i roczny zakaz prowadzenia pojazdów.

Miejsce 7 - Holandia

Jedyny farciarz z zestawienia. Motocyklista który pędził Kawasaki Ninja ZX-9R 290 km/h, przy ograniczeniu do 80 km/h, nie usłyszy zarzutów bo... nikt go nie złapał. 

Miejsce 8 - Niemcy

Listę niechlubnych rekordów, zamyka niemiecki kierowca Audi A3. Ograniczenia prędkości do 60 km/h musiał nie zauważyć gdyż swoje auto rozpędził do 240 km/h. Karą za ten występek była utrata prawa jazdy, 2900 złotych mandatu i 4 punkty karne. 

Jak widać prędkość nie popłaca. Lepiej pójść do kina na 8. część „Fast & Furious”...

Aleksandra Kopka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.