Pogoda
26.11.2018 17:47

Polak nazwał dziecko Yoda

Dnia 15 listopada 2018 roku w Polsce pojawił się pierwszy Yoda. Będzie to drugie imię chłopczyka.

Polak nazwał dziecko Yoda
foto: shutterstock.com

Wynikiem starań mających na celu zmianę drugiego imienia dziecka, podzielił się na Facebooku dumny tata, dziennikarz Wojciech Staszewski. Mężczyzna pokazał zdjęcie decyzji wydanej przez Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego m.st. Warszawy, z której oficjalnie wynika, że syn Staszewskiego będzie nosił na drugie imię Yoda.

Rada Języka Polskiego w wydanej przez siebie opinii dotyczącej tej sprawy, odniosła się m.in. do pochodzenia imienia Yoda, jak również jego zgodności z zasadami polszczyzny.

Zmienił imię synowi na Yoda

Urząd Stanu Cywilnego zaakceptował prośbę p. Staszewskiego o zmianę drugiego imienia jego syna na "Yoda". Gratulujemy dumnemu ojcu.

Joda2

Nietypowe imiona polskich dzieci

Ministerstwo Cyfryzacji raz na pół roku udostępnia dane dotyczące imion dzieci, które przychodzą na świat w Polsce. I tak w 2017 roku przywitaliśmy dwóch Geraltów i dwie Cirille, a pierwszej połowie 2018 roku urodziło się np. dwóch mężczyzn zwanych Rollo i dwóch Bjornów. Ale Yoda jest (na razie) tylko jeden. 

Redakcja Antyradio.pl przeprasza Radę Języka Polskiego za podanie w poprzedniej wersji artykułu nieprawdziwej informacji, iż Rada Języka Polskiego została przekonana do racji prezentowanych przez p. Staszewskiego. 

Kamil Kacperski
Tagi: Star Wars