Pol'and'Rock Festival odwołany!

27.04.2020 20:38
Pol'and'Rock Festival odwołany! Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Spełniły się najczarniejsze scenariusze fanów : z powodu epidemii COVID-19 najpiękniejszy festiwal świata nie odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą. Jurek Owsiak zdradził na antenie Antyradia, że cykl koncertów będzie można obejrzeć w internecie.

Pol'and'Rock Festival miał odbyć się w dniach 30 lipca - 1 sierpnia 2020 roku. Fundacja WOŚP do końca nie traciła nadziei na przeprowadzenie największego w Polsce festiwalu w zaplanowanym terminie. O takim zamiarze organizatorzy informowali nas jeszcze w połowie kwietnia, gdy dowiedzieliśmy o bezterminowym przedłużeniu zakazu organizowania imprez masowych.

Pol'and'Rock Festival to wydarzenie szczególne, jako że organizowane jest jako podziękowania za wsparcie udzielone podczas Finału WOŚP. Festiwal nie odbędzie się co prawda w Kostrzynie nad Odrą, Orkiestra nie zamierza jednak poddać się do końca. Dlatego właśnie Pol'and'Rock przenosi się na rok 2020 do internetu.

Przeczytaj także

Absolutnie nie chcemy Was w tych trzech dniach zostawić bez cudownej atmosfery naszego Festiwalu. Przecież jest to podziękowanie za Wasze zimowe wsparcie podczas Finału, jest to podziękowanie dla Was wszystkich za tworzenie społeczeństwa w pełni obywatelskiego i przepojonego wspaniałymi ideami. Dlatego w dniach 30 lipca - 1 sierpnia zapraszamy Was na całe trzy dni festiwalowego grania! Stworzymy dla Was Najpiękniejszą Domówkę Świata - internetowe spotkanie pełne miłości, przyjaźni i muzyki, z masą festiwalowych gości i dźwięków. Mamy przecież tych przeżyć bardzo dużo w naszym archiwum, a i tegoroczni artyści na pewno będą chcieli przekazać Wam od siebie wiele gorących słów przyjaźni. W Waszych domach, a może na biwaku, jeśli takie będą mogły się odbywać, a może nad jeziorem czy na polanie, gdzie będziecie mogli odpalić swój komputer – wszędzie tam będziemy z Wami od rana do późnego wieczora. Szykujemy studio, szykujemy scenografię, szykujemy dźwięki, a cała nasza ekipa fundacyjna będzie do Waszej dyspozycji, aby rozmawiać, przekazywać sobie myśli, słuchać Waszych życzeń. I tutaj wirus może nam naskoczyć! Tu nas nie pokona. Tu będziemy my w atmosferze przyjaźni, miłości i muzyki. Poczujecie ten festiwal tak, jakbyście na nim byli.

Pol'and'Rock Festival 2020 przeniesiony do internetu. Jurek Owsiak zapowiada Najpiękniejszą Domówkę Świata

Jurek Owsiak zapewnia, że w 2021 roku sytuacja wróci do normy i Pol'and'Rock Festival  odbędzie się już w tradycyjnej formie.

Niestety, chwilowo pokonał nas wirus. Nie tylko nas, bo rzucił na kolana cały świat. Niewidoczny gołym okiem, nie podnoszący głosu, niewidzialny, niczym się niewyróżniający, a zapędził nas w kozi róg. Nie tylko sieje strach, ale wielu z nas odbiera zdrowie i życie. Tu nie ma mocnych, to nie moment na zgrywanie bohaterstwa, to nie czas na wymyślanie sztuczek. My w Fundacji po prostu z pokorą pochyliliśmy głowy, zakasaliśmy rękawy i kiedy tylko wirus do nas przywędrował, wzięliśmy się do pomocy, na jaką jest nas stać. Powiedzieliśmy sobie - wygramy i wszyscy razem pójdziemy na spacer! Trzymamy się tego zdania bardzo mocno. Wierzymy bardzo, że na ten spacer będziemy mogli się udać, ale także, będąc realistami i przede wszystkim ludźmi odpowiedzialnymi - wiemy już dzisiaj, że ten spacer nie odbędzie się w tym roku na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. W Kostrzynie nad Odrą spotkamy się dopiero za rok, a więc w dniach 29-31 lipca 2021.

WOŚP rozpoczął już prace nad festiwalem w zmienionej formule - jeśli macie jakieś pomysły, możecie podzielić się nimi z Jurkiem Owsiakiem. Na razie koncept zakłada emisję koncertów z poprzednich edycji festiwalu oraz pokaz materiałów granych na żywo przez artystów z całego świata.

Jesteśmy dla Was w pełnej gotowości, mamy teraz 90 dni do Festiwalu i już zaczynamy pracę, aby stworzyć go tak, jakbyśmy wszyscy tego pragnęli. Wsłuchujemy się w Wasze propozycje i razem z Wami będziemy budowali wizję naszego letniego wydarzenia podczas codziennych spotkań w Domowej Orkiestrze na stronach KręciołaTV, podczas rozmów z Wami na stronach polandrockestival.pl i społecznościach Najpiękniejszego Festiwalu Świata, a także podczas cotygodniowych audycji Zaraz Będzie Ciemno w Antyradiu.

Pol'and'Rock Festival 2020 to 26. edycja wydarzenia, która początkowo znana była jako Przystanek Woodstock. 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.