Pogoda
05.11.2018 15:51

Policja aresztowała Michaela Myersa. Kto krył się pod gumową maską?

Tym razem zabójca z horroru "Halloween" został pokonany przez zwykłych policjantów.

Policja aresztowała Michaela Myersa. Kto krył się pod gumową maską?
foto: kadr z filmu Halloween

Tegoroczne święto strachów należało do głównego bohatera nieśmiertelnej serii horrorów "Halloween". Nic dziwnego, że Michael Myers cieszył się tak dużą popularnością. Powody były co najmniej dwa: 40-lecie filmu Johna Carpentera oraz premiera najnowszej części, która zignorowała wcześniejsze sequele. Nowe "Halloween" tak bardzo spodobało się widzom, że film zajął pierwsze miejsce w box office pod względem najlepiej zarabiającego slashera w historii kina. Być może z tego powodu pewien dowcipniś wskoczył w kombinezon mechanika samochodowego, założył gumową maskę na twarz i poszedł straszyć ludzi. Niestety nie skończyło się to dla niego szczęśliwie.

"Halloween" - prankster przebrany za Michaela Myersa aresztowany przez policję

Każdy, kto pamięta "Halloween" z 1978 roku, doskonale wie, że jedną z postaci, które uchroniły Laurie Strode przed śmiercią z ręki Michaela Myersa, nie był oficer policji, ale doktor Loomis, który wraz z nim prowadził śledztwo w sprawie ucieczki szaleńca z zakładu psychiatrycznego. Najnowszy film z serii udowadnia, że funkcjonariusze prawa nie stanowią zagrożenia dla zamaskowanego mordercy. Nieco inaczej jest w prawdziwym świecie. 

Na Facebooku komisariatu policji w miasteczku Carlisle w Pensylwanii, pojawiło się ciekawe zdjęcie z jednej z akcji, która miała miejsce w halloweenową noc. Policjanci pochwalili się nietypowym zatrzymanym.

"

Ostatniej nocy, oddział policji w Carlisle zatrzymał Michaela Myersa - 61-letniego zbiega z Haddonfield w Illinois. Myers znany stróżom prawa jako Upiór został aresztowany przez oficera Zacha Sauma. Myers został znaleziony, kiedy błąkał się nieopodal Ochotniczej Straży Pożarnej.

Policja aresztowała Myersa po otrzymaniu telefonu od zaniepokojonego mieszkańca okolicy. "Początkowo się nie wystraszyłem. Myślałem, że to bardzo wysokie dziecko zbierające słodycze" - powiedział mieszkaniec, który nie chciał zdradzać swojej tożsamości. "Ale stał tam zbyt długo jak na dziecko zbierające słodycze. Stał i wpatrywał się w przestrzeń. To było naprawdę niepokojące".

Funkcjonariusze z rodzinnego miasta Myersa nie byli pewni, co robi tak daleko od domu w Halloweenową noc. "Czekaliśmy na niego, ale się nie pojawił" - powiedział szeryf Hawkins z policji w Haddonfield. "To było dziwne, bo to jego wielka noc". Kiedy policjanci z Carlisle zapytali Myersa, czemu przybył do Borough, nie odpowiedział ani słowem. Zaczął tylko głośno dyszeć.

AKTUALIZACJA: Po ściągnięciu maski przez policjantów, okazało się, że to nie był Michael Myers tylko szef Ochotniczej Straży Pożarnej Brian Hamilton. Hamilton po prostu próbował nastraszyć kilku strażaków ze swojego oddziału. To oznacza, że prawdziwy Michael Myers jest gdzieś tam, miejmy nadzieję, że w Illinois. "

Jak widać, w halloweenową noc bawią się dobrze również policjanci.

"Halloween" - czy powstanie 2. część?

Po ogromnym sukcesie sequela w reżyserii Davida Gordona Greena całkiem możliwe, że wkrótce zobaczymy kolejny film opowiadający o morderce w gumowej masce. Tym bardziej że pod koniec filmu pojawiła się sugestia, że jeszcze kiedyś usłyszymy o Myersie. Na razie nie potwierdzono jednak czy produkcja rzeczywiście ujrzy światło dzienne. Pozostaje nam cierpliwie czekać.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Halloween Horror