Pogoda
07.05.2020 14:23

Policja aresztowała dziewczynę przebraną za Szturmowca z powodu... plastikowego blastera [WIDEO]

Kanadyjska policja poważnie traktuje użycie broni. Nawet tej plastikowej. Dotkliwie przekonała się o tym pewna dziewczyna świętująca Dzień "Gwiezdnych wojen".

Foto: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/ East News - zdjęcie poglądowe
Foto: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/ East News - zdjęcie poglądowe

Do kuriozalnej sytuacji doszło na jednej z kanadyjskich ulic w dniu 4 maja 2020 roku, czyli Światowego Dnia "Gwiezdnych wojen". Młoda kobieta w przebraniu Szturmowca paradowała ulicą, pełniąc funkcję żywej reklamy pobliskiego lokalu nawiązującego do Gwiezdnej Sagi. Sytuacja przybrała jednak niespodziewany obrót i dziewczyna została aresztowana.

Dziewczyna przebrana za Szturmowca została aresztowana 

Mimo, że "Gwiezdne wojny" są silnie zakorzenione w naszej kulturze, a strój Szturmowca stanowi swoisty symbol, widoczne nie każdy potrafi rozróżnić niewinne przebranie od realnego zagrożenia. Dotkliwie przekonała się o tym mieszkanka Kanady, która z okazji Dnia "Gwiezdnych wojen" przebrała się w ikoniczny biały kostium. Prawdopodobnie jeden z przechodniów przestraszył się trzymanego w jej ręku blastera i wziął go za prawdziwą broń. Do akcji wkroczyła policja.

Zobacz też: Aresztowano Luke'a Sky Walkera. Mark Hamill skomentował zatrzymanie

Bogu ducha winna dziewczyna została obezwładniona przez trzech policjantów, którzy grozili jej użyciem broni, powalili na ziemię, a następnie skuli w kajdanki. Przechodnie próbowali interweniować tłumacząc, że blaster to plastikowa zabawka, a nie prawdziwa broń. Podnosili też, że dziewczyna reklamuje pobliski lokal w ramach swojej pracy. Na nic się to jednak nie zdało i dziewczyna została aresztowana. Całe zdarzenie zostało nagrane i opublikowane w sieci. 

Zobacz też: Aktor John Boyega aresztowany w brawurowej akcji Szturmowców w Disneylandzie [WIDEO] 

Tagi: Newsy Film News policja Star Wars