Policja aresztowała prawdziwego Jokera. Za co fanatyk wroga Batmana trafił do celi?

Sergiusz Kurczuk
16.11.2018 12:22
Policja aresztowała prawdziwego Jokera. Za co fanatyk wroga Batmana trafił do celi? Fot. kadr z filmu Mroczny Rycerz

Na Florydzie doszło do nietypowego aresztowania. Funkcjonariusze zatrzymali przestępcę, który do złudzenia przypominał arcywroga Batmana.

Postacie z komiksów i filmów na ich podstawie mają swoich fanów nawet wśród przestępców. Niektórzy lubią fikcyjnych bohaterów do tego stopnia, że postanawiają się na nich wzorować. Tego typu przypadkiem jest Lawrence Patrick Sullivan znany jako "Joker" z powodu tatuaży na twarzy, przypominających makijaż Księcia Zbrodni Gotham. Mężczyzna został ostatnio zatrzymany przez florydzką policję.

Prawdziwy Joker - kim jest Lawrence Patrick Sullivan?

Jak donosi portal The New York Post, w środę 14 listopada 2018 roku doszło do zatrzymania Lawrence'a Patricka Sullivana. Policję wezwali zaniepokojeni mieszkańcy hrabstwa Pinellas na Florydzie, którzy zauważyli mężczyznę ubranego jak Joker. Przestępca celował do nich z broni palnej. Po zatrzymaniu prawdziwy Joker odmówił współpracy i zażądał prawnika. Sullivan jest dość dobrze znany lokalnym władzom. W maju 2017 roku został zatrzymany pod podobnym zarzutem, ale w innym hrabstwie Florydy. Już wtedy  posługiwał się pseudonimem Joker i posiadał tatuaże twarzy. Po kilku miesiącach obok makijażu Jokera i logo Mrocznego Rycerza z napisem "Je*ać Batmana" na czole, pojawiły się rysunki przedstawiające krzyż pomiędzy oczami, odwrócony miecz na lewym policzku, liść marihuany, oraz wizerunki Mrocznego Żniwiarza i Freddy'ego Kruegera.

Oczywiście wizerunek Sullivana nawiązuje do wersji postaci, w którą Jared Leto wcielił się w filmie "Legion Samobójców".

Matka przestępcy broni swojego syna. Po zeszłorocznym aresztowaniu oznajmiła, że Sullivan ma problemy natury psychicznej.

To dobry dzieciak. Ma dużo tatuaży, ale jest dobrym dzieciakiem z problemami. Jest niestabilny psychicznie i upośledzony.

Chociaż za nielegalne posiadanie broni na Florydzie grozi do 5 lat więzienia, Sullivan wyszedł z więzienia po kilku miesiącach dzięki zwolnieniu warunkowemu. Ostatnie przestępstwo naruszyło warunki zwolnienia, więc mężczyzna prawdopodobnie wróci za kraty. Grozi mu też grzywna w wysokości 5 tysięcy dolarów. Poprzednio umieszczono go w sektorze więzienia dla umysłowo chorych przestępców, gdzie jak sam twierdzi, był traktowany jak celebryta. Jeśli specjaliści stwierdzą upośledzenie Sullivana, prawdopodobnie wyjdzie na wolność. Prawdziwy Joker czeka obecnie na datę procesu sądowego.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.