Policja oświadczyła na Twitterze, że mandatów za zmianę opon nie ma. Po chwili sama sobie odpowiedziała, że równocześnie są

10.04.2020 12:10
Policja oświadczyła na Twitterze, że mandatów za zmianę opon nie ma. Po chwili sama sobie odpowiedziała, że równocześnie są Fot. MAREK BEREZOWSKI/REPORTER

Jeśli chodzi o mandaty nakładane w związku z ograniczeniami w przemieszczaniu się wprowadzonymi z powodu epidemii COVID-19, to na dwoje policja wróżyła. Sprzeczne informacje wysyła nawet oficjalne konto służby na Twitterze.

Z powodu koronawirusa i policji żyjemy w naprawdę ciekawych czasach. Zgodnie z rozporządzeniem rządu teoretycznie możemy udać się do pracy, na zakupy, a także na krótki spacer dla zdrowia psychicznego. Praktyka wskazuje, że nie jest to takie oczywiste.

Do Rzecznika Praw Obywatelskich trafiło bowiem zapytanie o zasadność nałożonego na kobietę mandatu w wysokości 500 zł za brak rękawiczek podczas przemieszczania się po ulicy, mimo że przepisy nie przewidują takiego obowiązku.

Przeczytaj także

Wiele kontrowersji wzbudziły także wieści o karach nakładanych na kierowców za wizytę na myjni, a nawet za zmianę opon z zimowych na letnie.

Przeczytaj także

Policja postanowiła rozwiać wątpliwości dotyczące takich kar i wyjaśniła sprawę w dwóch tweetach. W jednym napisała, że mandaty się nie należą, w drugim że a i owszem.

Mandaty za zmianę opon. Policja wytłumaczyła, że nie będzie ich nakładać mówiąc jednocześnie, że będzie

Policja postanowiła rozwiać wątpliwości dotyczące karania za zmianę opon raz na zawsze, publikując oficjalne oświadczenie na Twitterze: takich mandatów nie ma.

Sześć minut później, w odpowiedzi na swój własny wpis, policja sprecyzowała, że jednocześnie takie mandaty są:

Jak widać, z oficjalnej wykładni Policji wynika, że mandat za wymianę opon z zimowych na letnie można jednocześnie dostać i nie dostać. Uzbrojeni w te informacje możemy z pełną świadomością konsekwencji podjąć decyzję o wymianie lub nie opon.

Zobacz także: Policjanci będą karać mandatami za wyjście do sklepu po alkohol 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.