Pogoda
18.03.2020 09:52

Policja poprosiła na Facebooku o zaprzestanie działań przestępczych i niegodziwych. Hit internetu

Czego nie udaje się osiągnąć siłą, może da się po dobroci. A przynajmniej nie zaszkodzi poprosić. Z takiego założenia wyszła polska policja, która na swoim Facebooku zamieściła do przestępców apel, żeby w związku z pandemią COVID-19 „zaprzestać wszelkich działań przestępczych/haniebnych/niegodziwych”.

policjant w masce ochronnej przy radiowozie
foto: Marek Szandurski/East News

Koronawirus nie śpi. Z dnia na dzień w Polsce przybywa chorych, wykładniczo zwiększa się także liczba Polaków poddawanych domowej kwarantannie.

To osoby, które miały kontakt z zarażonymi COVID-19 bądź przebywały w pobliżu ludzi podejrzewanych o zarażenie. Kwarantanna domowa trwa 14 dni, podczas których izolowani mają zakaz wychodzenia z domu. 17 marca 2020 do pozostania w miejscu zamieszkania zobligowanych było już 15 000 osób, kolejne 23 000 miały ją zacząć po powrocie z zagranicy.

ulotka o koronawirusie
ulotka o koronawirusie
Przeczytaj także Koronawirus: co grozi za złamanie kwarantanny domowej?

Policja objętym kwarantanną ufa, ale i kontroluje. Do każdego izolowanego raz dziennie pukają funkcjonariusze, żeby zapytać jak się czuje i czy nie potrzebuje pomocy. Policjanci, którzy się tym zajmują, nie mają czasu na zajmowanie się innymi czynnościami, takimi jak łapanie przestępców. Dlatego też policja postanowiła zwrócić się do złoczyńców z apelem o pomoc w tych trudnych chwilach.

Policja prosi o wstrzymanie wszystkich niegodziwych działań z powodu koronawirusa

Post policji z miejsca stał się internetową sensacją. Niestety nie wiadomo, czy ta góra lajków została zostawiona przez przestępców, którzy deklarują w ten sposób posłuchanie apelu, czy też może to reakcje internetowych śmieszków.

Wstrzymanie działalności przestępczej ma trwać do odwołania. Powrót do normalności i odwołanie środków zapobiegających epidemii COVID-19 ma poskutkować restartem zabawy w policjantów i złodziei.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Co robić, żeby się nie zarazić? 

Popieracie apel policji?

Tagi: Newsy policja koronawirus