Policja poprosiła na Facebooku o zaprzestanie działań przestępczych i niegodziwych. Hit internetu

18.03.2020 09:52
Policja poprosiła na Facebooku o zaprzestanie działań przestępczych i niegodziwych. Hit internetu Fot. Marek Szandurski/East News

Czego nie udaje się osiągnąć siłą, może da się po dobroci. A przynajmniej nie zaszkodzi poprosić. Z takiego założenia wyszła polska policja, która na swoim Facebooku zamieściła do przestępców apel, żeby w związku z pandemią COVID-19 „zaprzestać wszelkich działań przestępczych/haniebnych/niegodziwych”.

Koronawirus nie śpi. Z dnia na dzień w Polsce przybywa chorych, wykładniczo zwiększa się także liczba Polaków poddawanych domowej kwarantannie.

To osoby, które miały kontakt z zarażonymi COVID-19 bądź przebywały w pobliżu ludzi podejrzewanych o zarażenie. Kwarantanna domowa trwa 14 dni, podczas których izolowani mają zakaz wychodzenia z domu. 17 marca 2020 do pozostania w miejscu zamieszkania zobligowanych było już 15 000 osób, kolejne 23 000 miały ją zacząć po powrocie z zagranicy.

Przeczytaj także

Policja objętym kwarantanną ufa, ale i kontroluje. Do każdego izolowanego raz dziennie pukają funkcjonariusze, żeby zapytać jak się czuje i czy nie potrzebuje pomocy. Policjanci, którzy się tym zajmują, nie mają czasu na zajmowanie się innymi czynnościami, takimi jak łapanie przestępców. Dlatego też policja postanowiła zwrócić się do złoczyńców z apelem o pomoc w tych trudnych chwilach.

Policja prosi o wstrzymanie wszystkich niegodziwych działań z powodu koronawirusa

Post policji z miejsca stał się internetową sensacją. Niestety nie wiadomo, czy ta góra lajków została zostawiona przez przestępców, którzy deklarują w ten sposób posłuchanie apelu, czy też może to reakcje internetowych śmieszków.

Wstrzymanie działalności przestępczej ma trwać do odwołania. Powrót do normalności i odwołanie środków zapobiegających epidemii COVID-19 ma poskutkować restartem zabawy w policjantów i złodziei.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Co robić, żeby się nie zarazić? 

 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.