Pogoda
02.03.2020 12:15

Policja używa koronawirusa do łapania przestępców. Sami się zgłaszają, bojąc się o życie

W zorganizowanej, ogólnokrajowej akcji policja z USA wykorzystuje koronawirusa SARS-CoV-2 do walki z handlarzami narkotyków. Funkcjonariusze alarmują, że do sprzedaży trafiła partia skażonej metamfetaminy i policja za darmo może sprawdzić, czy można ją bezpiecznie zażyć.

koronawirus
foto: Shutterstock

W dzisiejszych czasach nawet policji nie można ufać. Amerykańskie posterunki zaczęły zgodnie zamieszczać w mediach społecznościowych ostrzeżenia przed metamfetaminą z domieszką koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego budzącą przerażenie chorobę COVID-19.

Alert brzmiał groźnie, szczególnie w świetle doniesień medialnych o rozprzestrzenianiu się choroby i coraz większej liczbie zgonów wywołanych przez koronawirusa.

karetka pogotowia ratunkowego
karetka pogotowia ratunkowego
Przeczytaj także Wrocław: pasażerowie samolotu z Włoch w asyście policji wsadzeni do karetek i przewiezieni do szpitala

Okazało się jednak, że ostrzeżenie nie były do końca szczere, a publikowane przez policję informacje były po prosty fake newsem obliczonym na wywołanie paniki i wywabienie z ukrycia osób mających związek z handlem narkotykami.

Policja użyła koronawirusa jako broni przeciwko handlarzom narkotyków

Przykładowe ogłoszenie o śmiertelnie groźnym koronawirusie SARS-CoV-2 w metamfetaminie wyglądał następująco:

"

OSTRZEŻENIE: jeśli ostatnio kupiliście metamfetaminę, może być skażona koronawirusem. Jeśli nie czujecie się komfortowo na posterunku, możecie zamówić wizytę funkcjonariusza, który przetestuje wam towar w domowym zaciszu. Ostrzeżcie innych! Jesteśmy tu dla was! "

Podobną akcję przeprowadzono już w przeszłości. Policjanci oferowali wtedy pomoc w sprawdzeniu, czy w narkotykach nie znajduje się śmiercionośny gluten.

Zobacz także: Policja za darmo sprawdzi, czy w Twoich narkotykach nie ma śmiercionośnego glutenu 

Obawiacie się epidemii koronawirusa?

Tagi: Newsy koronawirus