Pogoda
23.09.2019 10:06

Policja w Paryżu zatrzymała latającą taksówkę

Unoszący się nad wodą samochód został zatrzymany w związku ze zbyt dużą prędkością, jaką osiągnął lecąc nad Sekwaną.

latające taxi
foto: materiały prasowe seabubbles

"Latająca taxi", określana jako "samochód Jamesa Bonda dla każdego", została zatrzymana przez francuskich policjantów we czwartek. Według twórców maszyny przedstawiciele paryskiej policji nie chcieli uwierzyć, że firma otrzymała pozwolenie na przekroczenie ograniczeń prędkości podczas testowego lotu taksówki. Anders Bringdal, współzalożyciel firmy Seabubbles, wyjawił w rozmowie z The Independent, że taksówka może poruszać się po wodzie z prędkością 30 km/h. Jest to o 18 km/h więcej od maksymalnej dozwolonej prędkości obowiązującej innepojazdy poruszające się po Sekwanie.

latający samochód
latający samochód
Przeczytaj także W Japonii powstał pierwszy latający samochód - zobaczcie go w akcji!

Latająca Taxi ma być dostępna od 2020 roku

Firma testuje swoje taksówki od kilku lat. Według szefów Seabubble wodoloty mają zadebiutować w Paryżu w przyszłym roku, a następnie trafić do innych europejskich i amerykańskich miast. Futurystyczna taksówka nie wytwarza hałasu, fal i zanieczyszczeń. Taxi ma być dostępna do wynajęcia poprzez aplikację przypominającą Ubera.

Jak dotąd firma testowała swoje maszyny w Genewie, Lyonie i St. Tropez. Paryż to kolejne z miast, do których trafiła ich taksówka.

Seabubbles to oczywiście niejedyna firma, która pracuje nad nowymi formami transportu. Wśród nich znajdziemy m.in. Ubera, który powrócił niedawno do testów swoich "samosterujących" samochodów. Elon Musk zapowiedział z kolei, że roboty usiądą za kierownicami taksówek od Tesli jeszcze w 2020 roku. Rols Royce natomiast ogłosił kilka miesięcy temu, że latające taksówki trafią do ich użytkowników w przyszłym roku.

Pytanie, kto będzie pierwszy w walce o klienta? I czy pojazdy z przyszłości będą w stanie namieszać w teraźniejszym świecie?

Zobacz także:  Tesla zaprezentowała Model Y - wiemy ile będzie kosztował

Czym będziemy sie poruszać za 10 lat?

Tagi: Duperele