Policja zatrzymała podejrzanych o odcięcie głowy żubrowi

03.02.2020 16:21
Policja zatrzymała podejrzanych o odcięcie głowy żubrowi Fot. materiały prasowe policji

W listopadzie 2019 roku odnaleziono ciało żubra z odciętą głową. Policja po kilkumiesięcznym śledztwie zatrzymała dwóch podejrzanych. Grozi im kara 8 lat więzienia.

Ta informacja wstrząsnęła nie tyko miłośnikami przyrody. 19 listopada 2019 roku w miejscowości Dąbrówno w powiecie słupskim dokonano szokującego odkrycia: znaleziono ciało żubra, któremu odcięto głowę.

Jak informuje policja, za odnalezienie sprawców zabrano się ze szczególną skrupulatnością.

Funkcjonariusze wówczas zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków. Zajmując się tą sprawą, policjanci powołali biegłego z zakresu balistyki i bardzo dokładnie analizowali zebrany materiał dowodowy.

Przeczytaj także

Śledztwo przyniosło rezultaty, gdyż pomorska policja poinformowała o zatrzymaniu dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie makabrycznego przestępstwa.

Żubr z odciętą głową. Policja zatrzymała domniemanych sprawców

Śledztwo doprowadziło policję na trop dwóch mężczyzn. Zapowiedziano, że zostaną im postawione poważne zarzuty.

Intensywna praca funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania 21-letniego mieszkańca powiatu słupskiego i 29-letniego mieszkańca powiatu lęborskiego. Mężczyźni dzisiaj zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lęborku, gdzie prawdopodobnie usłyszą zarzuty z art. 181.§ 2 kk i z art. 263 kk, w którym mowa o nielegalnym posiadaniu broni. Sprawcom grozi kara do 8 lat więzienia.

Policja pokazała skonfiskowaną broń.

policja_zubr_02 Fot. foto: materiały prasowe policji

Żubr jest w Polsce gatunkiem ściśle chronionym. Co ciekawe, pierwsze dekrety zakazujące polowań na te zwierzęta pochodzą jeszcze z XVI wieku. Osobom złapanym za zabicie żubra groziła nawet śmierć.

Zobacz także: Myszojeleń nagrany na filmie. Naukowcy zaskoczeni [WIDEO]

 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.