Policja zatrzymała tyranozaura. Chciał uniknąć kwarantanny [WIDEO]

18.03.2020 10:58
Policja zatrzymała tyranozaura. Chciał uniknąć kwarantanny [WIDEO] Fot. Greenline Productions/Collection Christophel/East News

Hiszpańska policja miała ostatnio dziwny przypadek. Zatrzymała mężczyznę, który złamał zakaz kwarantanny. Biegał po mieście w stroju tyranozaura rex.

Epidemia koronawirusa opanowała cały świat. Jednym z europejskich państw, które ma najwięcej przypadków zachorowań na COVID-19 jest Hiszpania. Niestety jeden z obywateli nie zastosował się do panującej w kraju kwarantanny. Został zatrzymany przez policję. Miał na sobie kostium tyranozaura.

Koronowirus w Hiszpanii - mężczyzna przebrany za dinozaura zatrzymany przez policję

Nie ma chyba dziecka, które nie fascynowałoby się dinozaurami. Niektórym miłość do kopalnych gadów nie przechodzi i zostają archeologami, kręcą o nich filmy, albo... przebierają się za nie. Do tej ostatniej grupy należy pewien mieszkaniec hiszpańskiego miasta Murcja.

Przeczytaj także

Na oficjalnym Twitterze lokalnej policji pojawiło się ciekawe nagranie. Widzimy na nim interwencję funkcjonariuszy w dość nietypowej sprawie. Zresztą zobaczcie sami.

Wychodzenie podczas kwarantanny dotyczy osób wyprowadzających pupili na krótkie spacery. Posiadanie tyranosaurusa rex nie zwalnia z przestrzegania zakazu. #zostańwdomu

Trudno powiedzieć, dlaczego osoba nagrana na powyższym filmie ma na sobie strój tyranozaura. Głupi żart? Sposób na ochronę organizmu przed koronawirusem? Jedno i drugie? Faktem jest, że mężczyzna przebrany za dinozaura dostał od policji pouczenie, a nagranie jego spaceru po Murcji stało się w Hiszpanii bardzo popularne. Jak widać, wyszło również poza granice tego kraju.

Przeczytaj także

16 marca 2020 roku rząd Hiszpanii wprowadził zakaz wychodzenia z domu. Obywatele mogą opuszczać kwarantannę tylko w naprawdę koniecznych przypadkach, jak wizyta w aptece, spacer ze zwierzakiem, zakupy, czy wynoszenie śmieci. Spacerowanie w stroju tyranozaura najwidoczniej nie zalicza się do żadnego z wymienionych przypadków. Na szczęście nad przestrzeganiem kwarantanny czuwa policja.

Przeczytaj także

Miejmy nadzieję, że to zabawne wideo będzie przestrogą dla innych osób, które zechcą złamać kwarantannę w Hiszpanii.

Przeczytaj także

Zobacz też: Agnieszka Holland zaprezentowała listę 12 filmów do obejrzenia w czasie kwarantanny

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.