Pogoda
18.03.2020 10:58

Policja zatrzymała tyranozaura. Chciał uniknąć kwarantanny [WIDEO]

Hiszpańska policja miała ostatnio dziwny przypadek. Zatrzymała mężczyznę, który złamał zakaz kwarantanny. Biegał po mieście w stroju tyranozaura rex.

T-Rex
foto: Greenline Productions/Collection Christophel/East News

Epidemia koronawirusa opanowała cały świat. Jednym z europejskich państw, które ma najwięcej przypadków zachorowań na COVID-19 jest Hiszpania. Niestety jeden z obywateli nie zastosował się do panującej w kraju kwarantanny. Został zatrzymany przez policję. Miał na sobie kostium tyranozaura.

Koronowirus w Hiszpanii - mężczyzna przebrany za dinozaura zatrzymany przez policję

Nie ma chyba dziecka, które nie fascynowałoby się dinozaurami. Niektórym miłość do kopalnych gadów nie przechodzi i zostają archeologami, kręcą o nich filmy, albo... przebierają się za nie. Do tej ostatniej grupy należy pewien mieszkaniec hiszpańskiego miasta Murcja.

toaleta publiczna
toaleta publiczna
Przeczytaj także „Coronavirus challenge”. Lizanie deski klozetowej dla sławy w sieci

Na oficjalnym Twitterze lokalnej policji pojawiło się ciekawe nagranie. Widzimy na nim interwencję funkcjonariuszy w dość nietypowej sprawie. Zresztą zobaczcie sami.

"

Wychodzenie podczas kwarantanny dotyczy osób wyprowadzających pupili na krótkie spacery. Posiadanie tyranosaurusa rex nie zwalnia z przestrzegania zakazu. #zostańwdomu "

Trudno powiedzieć, dlaczego osoba nagrana na powyższym filmie ma na sobie strój tyranozaura. Głupi żart? Sposób na ochronę organizmu przed koronawirusem? Jedno i drugie? Faktem jest, że mężczyzna przebrany za dinozaura dostał od policji pouczenie, a nagranie jego spaceru po Murcji stało się w Hiszpanii bardzo popularne. Jak widać, wyszło również poza granice tego kraju.

Penélope Cruz i Antonio Banderas
Penélope Cruz i Antonio Banderas
Przeczytaj także Koronawirus wstrzymał prace na planie kolejnego filmu. Tym razem chodzi o nową produkcję z Penélope Cruz i Antonio Banderasem

16 marca 2020 roku rząd Hiszpanii wprowadził zakaz wychodzenia z domu. Obywatele mogą opuszczać kwarantannę tylko w naprawdę koniecznych przypadkach, jak wizyta w aptece, spacer ze zwierzakiem, zakupy, czy wynoszenie śmieci. Spacerowanie w stroju tyranozaura najwidoczniej nie zalicza się do żadnego z wymienionych przypadków. Na szczęście nad przestrzeganiem kwarantanny czuwa policja.

sklep Biedronka
sklep Biedronka
Przeczytaj także Biedronka ogranicza działanie sklepów. Dezynfekcja wchodzących klientów

Miejmy nadzieję, że to zabawne wideo będzie przestrogą dla innych osób, które zechcą złamać kwarantannę w Hiszpanii.

policjant w masce ochronnej przy radiowozie
policjant w masce ochronnej przy radiowozie
Przeczytaj także Policja poprosiła na Facebooku o zaprzestanie działań przestępczych i niegodziwych. Hit internetu

Zobacz też: Agnieszka Holland zaprezentowała listę 12 filmów do obejrzenia w czasie kwarantanny

Tagi: Newsy koronawirus