Policjanci "dumni z bycia psem" rapują o swojej pracy. Wideo ma już prawie milion wyświetleń

08.12.2019 12:51
Policjanci "dumni z bycia psem" rapują o swojej pracy. Wideo ma już prawie milion wyświetleń Fot. kadr z wideo

Policjant z Opola wystartował z projektem "Dumny z bycia psem". Mundurowi z całej Polski zaczęli rapować po godzinach o trudach swojej pracy.

Piotr Chwastowski pracuje w Komisariacie I Policji w Opolu. Jego działalność wykracza jednak poza godziny dyżuru. Mundurowy stworzył internetowy kanał "Psy dają głos", gdzie publikuje własne utwory odsłaniające kulisy służby. Celem funkcjonariusza jest przede wszystkim dotarcie do młodzieży i uświadomienie jej z jakimi problemami borykają się policjanci. Chwastowski jako formę swojego przekazu wybrał hip hop. Jego pierwsza kompozycja "Tak sobie życia nie ułatwisz" opowiada o ustawkach i przemocy. Policjant namawia w tekście do zaprzestania bójek na rzecz spędzania czasu w o wiele przyjemniejszy sposób np. spotykając się z dziewczyną.

"Dumny z bycia psem". Policjant z Opola rapuje po służbie

Chwastowski zaangażował się w rap na tyle, że udało mu się stworzyć 10 utworów, do których powstały teledyski. Kompozycje znalazły się na płycie "Profiraptyka". Do kolejnego dużego projektu, policjant zaangażował kolejnych kolegów z branży.

Przeczytaj także

"Dumny z bycia psem" to akcja wspierająca Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom Po Poległych Policjantach. Mundurowi z różnych części Polski pomogli Chwastowskiemu zrealizować kolejną piosenkę wraz z sierżantem Bagietą z Katowic, aspirantem Wojciechem Szerejko z KPP Bartoszyce oraz sierżantem Szymonem Głuszkiem z KPP Tuchola. Mundurowi, którzy zdecydowali się na udział w przedsięwzięciu realizowali pomysł w czasie wolnym od pracy.

Jak czytamy na wieleliter.pl:

Głównym celem projektu „Dumny z bycia Psem” jest wspieranie tych, którzy doświadczyli tragedii związanej z utratą bliskiego – funkcjonariusza Policji. To właśnie dla nich powołana jest Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Autorzy i wykonawcy nie czerpią z projektu żadnego dochodu.

Zobacz też: Młodzieżowe Słowo Roku 2019 wybrane. Popularny "dzban" został zdetronizowany 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.