Pogoda
07.04.2020 13:14

Policjanci grillowali nad jeziorem w Poznaniu. Zostali ukarani mandatami

Jakże role się odwróciły, gdy w Poznaniu grupa policjantów zatrzymała... grupę policjantów. Za nieprzestrzeganie obecnych obostrzeń dot. spotkań w miejscach publicznych, grillujący dostali mandaty.

Polska policja
foto: shutterstock.com/zdjęcie poglądowe

Jak podaje TVN24, w niedzielę 5 kwietnia 2020 roku nad poznańską Maltą ośmiu policjantów z drogówki urządziło sobie grilla. Grupa została oczywiście ukarana mandatami, a w sprawie zostanie wszczęte postępowanie dyscyplinarne. Kary mają być surowe, jak podkreśla rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Grupa policjantów w Poznaniu urządziła sobie grilla

Malta to potoczna nazwa tak zwanych "płuc Poznania" - zielonych terenów, na których znajdują się obiekty rekreacyjne i sportowe, umiejscowione wokół jeziora Maltańskiego. Miejsce jest popularne, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, ale teraz przez walkę z koronawirusem jest niemalże opustoszałe.

Podkreślamy, że "niemalże opustoszałe" - w końcu w pierwszą niedzielę kwietnia na terenie znalazło się ośmiu funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego poznańskiej policji.

Karetka
Karetka
Przeczytaj także Odkazili 40 karetek za jeden grosz. Tak prywatna firma pomaga walczyć z koronawirusem

Na portalu epoznan.pl pojawiła się relacja jednego z czytelników, który był świadkiem zaistniałej sytuacji:

"

Od strony ZOO przed mostkiem, po lewej stronie poczułem zapach grillowanej kiełbasy. Spojrzałem i zauważyłem kilku umundurowanych funkcjonariuszy policji, którzy grillowali w czasie służby, jak się domyślam. Obok stały ich motocykle. "

Cały incydent został potwierdzony też przez rzecznika wielkopolskiej policji, Andrzeja Borowiaka. Ten w rozmowie z portalem TVN24 wyjaśnił:

"

Policjanci opuścili swoje rejony służbowe, zjechali z różnych stron Poznania nad Maltę i rozpalili grilla w miejskim zieleńcu. "

Policjanci od razu zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych za rażące naruszenie Rozporządzenia Rady Ministrów z 1 kwietnia w sprawie zwalczania COVID-19. Jak podkreśla Borowiak, na tym kara się nie skończy:

"

Wszyscy mają wszczęte postępowania dyscyplinarne za naruszenie procedur służbowych. Kary będą surowe. "

Grillującym policjantom grozić może nawet wydalenie ze służby.

Konno po Kielcach
Konno po Kielcach
Przeczytaj także Pijany mężczyzna jeździł konno po Kielcach. Policja ukarała go wysokim mandatem [WIDEO]
Tagi: Newsy koronawirus