Policjanci wynieśli księdza w trakcie nabożeństwa. Złamał rządowe zakazy [WIDEO]

20.10.2020 11:51
Policjanci wynieśli księdza w trakcie nabożeństwa. Złamał rządowe zakazy [WIDEO] Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Policja interweniowała podczas mszy w Poznaniu. Uczestnicy nabożeństwa nie zachowywali dystansu, a ksiądz odmówił współpracy, więc został... wyniesiony.

W Domu Zakonnym Towarzystwa Salezjańskiego w Poznaniu odbywała się msza trydencka, jednak nie przestrzegano na niej zasad ustalonych przez władze w związku z panującą pandemią koronawirusa. Ksiądz odprawiający nabożeństwo odmówił współpracy, został więc wyniesiony przez funkcjonariuszy za ręce, prosto do radiowozu.

Policjanci wynieśli księdza w trakcie nabożeństwa

Pandemia koronawirusa trwa, a sytuacja w Polsce z dnia na dzień się pogarsza. Liczba dziennych zachorowań na COVID-19 w naszym kraju zbliża się wielkimi krokami do 10 tysięcy. Rząd wprowadził obostrzenia mające na celu zminimalizowanie liczby chorych. Reżimu sanitarnego muszą przestrzegać wszyscy, niezależnie od wykonywanej profesji. Zasady dystansu społecznego obowiązują także w kościołach.

Poznań. Funkcjonariusze wynieśli księdza podczas mszy

Najwyraźniej zapomnieli o tym uczestnicy mszy trydenckiej w Poznaniu. Nabożeństwo w siedzibie Domu Zakonnego Towarzystwa Salezjańskiego odprawiał Michał Woźnicki, wyrzucony z organizacji w 2018 roku. Chociaż Towarzystwo domaga się jego eksmisji, ten nadal pełni funkcje kapłańskie i gromadzi wokół swojej osoby wiernych.

Przeczytaj także

Jak donosi Głos Wielkopolski, ksiądz Woźnicki otrzymał zakaz głoszenia Słowa Bożego już w 2016 roku. Jednak duchowny wziął sobie decyzję za nic, a nawet transmitował msze na YouTubie. To niejedyne zasady, które postanowił zlekceważyć.

Jedno z jego nabożeństw odbyło się w poniedziałek 19 października. Zarówno ksiądz jak i obecni na sali wierni, nie dostosowali się do zasad panujących w Polsce ze względu na sytuację epidemiologiczną. W związku z tym na teren zgromadzenia wkroczyli policjanci.

Funkcjonariusze poprosili księdza o dokumenty, jednak ten odmówił współpracy. Uznał, że w miejscu, w którym przebywają gospodarzem jest Jezus Chrystus, a strój policjanta można sobie kupić na Allegro.

Mimo lamentów wiernych i oporu księdza, policjanci musieli wynieść duchownego z pomieszczenia siłą, co zostało zarejestrowane na krótkim nagraniu, które krąży po sieci. Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej policji potwierdza, że dwóch duchownych, którzy brali udział w mszy zostało doprowadzonych na komisariat.

Akcja policji od 1:37:

Policja najprawdopodobniej skieruje wniosek do sanepidu o ukaranie księży, konsekwencje zostaną wyciągnięte również wobec wiernych, którzy uczestniczyli w zgromadzeniu.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.