Policjanci zatrzymali kierowcę audi do kontroli. Miał 6 aktywnych zakazów prowadzanie pojazdów

Michał Tomaszkiewicz
21.07.2020 15:24
Policjanci zatrzymali kierowcę audi do kontroli. Miał 6 aktywnych zakazów prowadzanie pojazdów Fot. Damian Klamka/East News

6 aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów miał kierowca audi. Został zatrzymany do kontroli przez policjantów, którzy nie mogli uwierzyć własnym oczom na informacje z bazy danych. Tym bardziej, że jeden z nich był dożywotni.

Statystyki 46-letniego kierowcy budzą zdziwienie. Jak się okazało, w ciągu ostatnich dwóch lat był on już wielokrotnie zatrzymywany i kontrolowany, a w związku z łamanie postanowień sądu usłyszał łącznie 50 zarzutów karnych.

Po interwencji funkcjonariuszy do kumulacji zostanie najprawdopodobniej dodane kilka następnych. Jedno jest pewne: tym razem kierowca szans na złamanie zakazu prowadzenia pojazdów szans w najbliższym czasie już mieć nie będzie.

Przeczytaj także

Okazało się bowiem, że mężczyzna był poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie ma odbyć karę roku pozbawienia wolności. Raczej nie ma co liczyć na wcześniejsze zwolnienie z powodu dobrego sprawowania.

Policjanci zatrzymali rekordzistę. Jechał samochodem mimo 6 aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów

Na swój wynik 46-letni kierowca pracował latami. Policja nie podała, za jakie wyczyny został nagrodzony przez sądy zakazami powadzenia pojazdów, w tym jednym dożywotnim, można jednak domyślać się, że przepisów prawa o ruchu drogowym (ani żadnych innych( nie brał sobie za bardzo do serca.

Kierowca został zatrzymany, roczna wizyta w zakładzie karnym więc go tym razem nie ominie. Może się też okazać, że w więzieniu zadomowi się na dłużej.

Policjanci przypomnieli bowiem, że przestępstwo dotyczące niestosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych zagrożone jest karą do dwóch lat więzienia.

Zobacz także: Przyszedł na policję zapytać się, czy jest poszukiwany. Był 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.