Policjant pomylił aktora z bandytą i strzelił do niego
Sergiusz Kurczuk
04.10.2017 11:00
Policjant pomylił aktora z bandytą i strzelił do niego Fot. PoliceActivity/YouTube

Podczas kręcenie jednego z filmów doszło do nieprzyjemnej sytuacji. Policjant wziął aktora za prawdziwego przestępcę i strzelił do niego z broni palnej. Na szczęście pocisk przeleciał obok wcielającego się w rabusia mężczyzny. 

Praca aktora wcale nie jest taka bezpieczna, jakby się mogło wydawać. I w tym wypadku nie chodzi o niebezpieczne sceny kaskaderskie, w których trakcie gwiazdy ryzykują życie. Jak się okazuje, prozaiczna scena może przeistoczyć się w prawdziwy dramat. 26 września 2017 roku w stanie Indiana doszło do poważnej pomyłki jednego z funkcjonariuszy prawa. W mieście Crawfordsville kręcono scenę napadu na budynek. Ktoś zauważył, że zamaskowany i uzbrojony mężczyzna wchodzi do jednej z lokalnych firm. Wezwano policję, która przybyła na miejsce po kilku minutach akurat, kiedy filmowy bandyta wychodził z budynku. Mężczyzna próbował tłumaczyć, że jest aktorem, ale mimo zaleceń policjantów, nie rzucił atrapy broni. Padł strzał. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Na youtube'owym kanale PoliceActivity, zamieszczono nagranie z kamery umieszczonej w ekwipunku jednego z funkcjonariuszy. Możecie zobaczyć, jak sytuacja wyglądała z perspektywy policjanta. 

Tuż po wystrzale podejrzany rzucił broń i ściągnął maskę. Zamaskowany osobnik rzeczywiście okazał się aktorem. Jeff Duff wystąpił w kilku rolach jako epizodysta. Kula przeszła tuż obok jego głowy i zatrzymała się na pobliskim budynku. Sprawę nagłośniła stacja RTV6.  Inny aktor biorący udział w zdjęciach, Phillip Demoret, skomentował sytuację. 

Pocisk przeszedł obok jego głowy. Nie chcę nawet o tym myśleć. Jeśliby go trafił, Prowadzilibyśmy zupełnie inną rozmowę. Dzięki Bogu tak się nie stało.

Sprawę skomentował sierżant Kim Riley z lokalnej policji.

Był jedyną osobą, która stamtąd wyszła, a miał na sobie maskę narciarską i trzymał broń. Nieważne, czy była prawdziwa, czy nie. W takiej sytuacji tego nie wiesz. Kiedy policjant powiedział, by rzucić broń, on zwrócił się w jego kierunku, trzymając pistolet. Jeśli nie wiesz, że to plan filmowy, to jak masz zareagować? Wiem, że gdybym był w takiej sytuacji, prawdopodobnie zachowałbym się tak samo.

Mimo że policjant się pomylił, to firma producencka również ponosi winę za niebezpieczne wydarzenie. Okazuje się, że nikt z twórców filmu nie zgłosił lokalnym władzom, że będzie kręcony film. Jest to szczególnie ważne w momencie, kiedy kręci się sceny, wyglądające dla osób postronnych na przestępstwo. Kodi Swank, współwłaściciel Montgomery County Production, napisał oficjalne oświadczenie w tej niefortunnej sprawie. 

To powinna być nauczka dla obu stron. Dla nas, jako dla niskobudżetowej firmy producenckiej i dla oddziału policji za szybką reakcją. Jestem bardzo wdzięczny, że policja wykonała swoją pracę jak najlepiej, biorąc pod uwagę specyficzną sytuację. 

Obecnie trwa śledztwo w sprawie strzelaniny. Według słów komendanta Jima Sessionsa, policjanci, którzy brali udział w wezwaniu, są obecnie na urlopie. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.