Pogoda
24.03.2020 12:36

Policyjny pościg ulicami Poznania. Dwójka 14-latków uciekała skradzionym autem [WIDEO]

Nie do wszystkich dotarł apel policji o wstrzymanie się na czas epidemii z działaniami przestępczymi i niegodziwymi. Wielkopolska policja podzieliła się nagraniem z pościgu za dwójką 14-latków uciekających skradzionym samochodem po ulicach Poznania.

radiowóz policyjny z włączonym sygnałem
foto: PIOTR JEDZURA/REPORTER

Epidemia COVID-19 sprawiła, że policja przekierowała duże siły do wspierania osób poddanych kwarantannie domowej. Funkcjonariusze mają codziennie sprawdzać stan izolowanych i weryfikować, czy przestrzegają zasad izolacji i nie opuszczają miejsca zamieszkania.

W Polsce jest już ponad 100 000 osób objętych kwarantanną domową, do pomocy policji zostało więc wydelegowano wojsko. Wcześniej w sieci pojawił się humorystyczny apel, w którym funkcjonariusze proszą o powstrzymanie się na czas epidemii z popełnianiem przestępstw.

policjant w masce ochronnej przy radiowozie
policjant w masce ochronnej przy radiowozie
Przeczytaj także Policja poprosiła na Facebooku o zaprzestanie działań przestępczych i niegodziwych. Hit internetu

Prośby nie widziała zapewne dwójka 14-latków, która została przyłapana na jeździe samochodem po mieście. Gdy policjanci chcieli zatrzymać auto, młodzieńcy rzucili się do ucieczki. Część jej przebiegu została zarejestrowana przez miejski monitoring.

Policjanci ścigali radiowozem dwóch 14-latków. Ukradli samochód babci [WIDEO]

Jak donosi policja, funkcjonariusze na początku nie mogli uwierzyć w to, co działo się na poznańskich ulicach.

"

Policjanci z poznańskiej drogówki dzisiaj w nocy przecierali oczy nie ze zmęczenia, a ze zdumienia. W mijającym ich oplu corsa na skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi zobaczyli dwójkę dzieci. Dwóch chłopców, jak gdyby nigdy nic jechało sobie ulicą w centrum Poznania, wymuszając przy tym pierwszeństwo innego auta. "

Gdy funkcjonariusze próbowali zatrzymać samochód, 14-latkowie zaczęli uciekać. W sieci pojawiło się nagranie, wzbogacone o charakterystyczną ścieżkę dźwiękową:

Policjanci z satysfakcją skomentowali akcję:

"

Chłopcy ani myśleli się zatrzymać. Rozpoczął się pościg. Na szczęście wkrótce auto się zatrzymało. Pieszo też nie dali rady. Nasi byli szybsi. "

Jak się okazało, auto zostało skradziona babci jednego z 14-latków. Policja informuje, że młodzieniec kierujący autem był poszukiwany przez sąd; miał trafić do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Zobacz także: Łydka Grubasa zagrała koncert na YouTubie. Przyjechała policja i przerwała go z powodu koronawirusa [WIDEO] 

Jak oceniacie pościg?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Newsy