Pogoda
25.02.2020 11:19

Policyjny pościg za uzbrojonymi przestępcami na autostradzie A1. Sceny jak z filmów sensacyjnych

Policjanci uczestniczący w obławie na przestępców, którzy z bronią w ręku napadli na trzy sklepy, odnaleźli podejrzanych na autostradzie A1. Doszło do pościgu, w czasie którego uciekający staranowali bramki, dwa radiowozy zostały uszkodzone, a auto przestępców dachowało.

uszkodzony radiowóz na autostradzie A1
foto: materiały prasowe policji

Policjanci nie znają dnia ani godziny, gdy służba doprowadzi ich do sytuacji w której istnieje realne zagrożenie życia. Przekonali się o tym funkcjonariusze poszukujący wieczorem 24 lutego 2020 podejrzanych o dokonanie trzech napadów na sklepy z bronią w ręku.

Sprawcy w ciągu jednego dnia okradli sklep w Żołędowie, Brzemionach i Wacmierku, terroryzując sprzedawców i klientów za pomocą broni. Ich łupem padały pieniądze oraz papierosy.

posterunek policji
posterunek policji
Przeczytaj także Policja zmieniła numery telefonów. Jak trzeba teraz dzwonić?

Policjanci ustalili, że przestępcy podróżują Fiatem Tipo. Samochód tego typu został zauważony przez patrol na autostradzie A1 w okolicach Turzna. Kierujący nie reagował na sygnały policjantów wzywające do zatrzymania się i doszło do pościgu.

Policyjny pościg na autostradzie A1. Dwa radiowozy uszkodzone, uciekający staranowali bramki

Podczas pościgu doszło do scen, które zazwyczaj ogląda się w filmach sensacyjnych. Uciekinierzy staranowali między innymi bramki w Lubiczu Dolnym.

Górą okazali się być policjanci. Ucieczka skończyła się dla przestępców dachowaniem, po którym dwójka mężczyzn trafiła do szpitalu. Funkcjonariusze z akcji wyszli bez szwanku.

Mniej szczęścia miał policyjny sprzęt: podczas pościgu uszkodzone zostały dwa radiowozy.

Zobacz także: Zapłacimy gigantyczne mandaty. Policja będzie mogła nawet skonfiskować samochód 

Komu kibicujecie podczas pościgów?

Tagi: Newsy