Polka wygrała Miss World. Kim jest 23-letnia Karolina Bielawska? [ZDJĘCIA]

Aleksandra Degórska
17.03.2022 10:31
Miss World Fot. RICARDO ARDUENGO/AFP/East News

Zobaczcie, jak wygląda najpiękniejsza kobieta na świecie. Kim jest 23-letnia Polka?

Podczas konkursu Miss World w Portoryko za najpiękniejszą kobietę świata uznano Polkę, 23-letnią studentkę Politechniki Łódzkiej Karolinę Bielawską. Jak podaje PAP, w geście solidarności z walczącą z rosyjską inwazją Ukrainą kandydatki na miss świata przeszły po scenie ze świecami.

Polecamy

Polka wygrała Miss World. Kim jest 23-letnia Karolina Bielawska? [ZDJĘCIA]

W konkursie wystąpiło 40 młodych kobiet z całego świata. Gala w Portoryko miała odbyć się w grudniu ub. roku, ale koronawirus pokrzyżował plany organizatorom. Miss World 2021 ostatecznie przeniesiono na 16 marca 2022 roku.

Zwyciężczyni 70. edycji Miss World jest łodzianką, ma 23 lata. Karolina Bielawska studiuje na Politechnice Łódzkiej, pracuje także jako modelka. Koronę najpiękniejszej kobiety świata na głowę Polki włożyła dotychczasowa Miss World Toni-Ann Singh z Jamajki.

Łodzianka nie kryła wzruszenia i płakała podczas koronacji. Zaraz po wyborze powiedziała mediom:

Kiedy usłyszałam moje nazwisko, byłam w szoku. Nie mogę w to uwierzyć. Mam zaszczyt nosić koronę Miss World i nie mogę się doczekać, aż zabiorę się do pracy. Zapamiętam ten niesamowity konkurs w Portoryko do końca życia.

Miss World urodziła się 11 kwietnia 1999 w Łodzi. Studiuje na Politechnice Łódzkiej, obecnie robi magisterkę na Master of Business Studies na International Faculty of Engineering. Karolina Bielawska działa charytatywnie - zainicjowała akcję "Korona z głowy", w ramach której pomaga osobom potrzebującym w czasie pandemii. Jest również ambasadorką kampanii "Dotykam-Wygrywam", która działa na rzecz walki z rakiem piersi.

To drugi tytuł Miss World dla Polski. W 1989 roku najpiękniejszą kobietą świata została Aneta Kręglicka.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.