Pogoda
27.01.2020 11:41

Polscy kierowcy stworzyli wzorowy korytarz życia. Strażacy nie mogą się nachwalić [WIDEO]

Od 6 grudnia 2019 roku kierowcy w Polsce zobligowani są prawnie do tworzenia korytarza życia, czyli sprawnego przepuszczania pojazdów uprzywilejowanych jadących z interwencją. Wygląda na to, że praktyka czyni mistrza: strażacy z Niewachlowa pokazali wzorowe stosowanie się do przepisów na trasie S7.

wozy strażackie podczas gaszenia pożaru
foto: Shuttesrtock

Kierowcy w Polsce nie mogą pochwalić się opinią cywilizowanych. Na porządku dziennym zdarzają się wymuszenia pierwszeństwa, zbyt szybka jazda oraz brak wyobraźni, skutkujący często niebezpiecznymi wydarzeniami, a nawet wypadkami.

Nowe przepisy wprowadzane w Polsce wprowadziły na przełomie 2019 i 2020 roku nowe zasady poruszania się po drogach publicznych, które mają poprawić bezpieczeństwo: tworzenie korytarza życia oraz jazdę na suwak.

korek na drodze szybkiego ruchu
korek na drodze szybkiego ruchu
Przeczytaj także Koniec świata szeryfów drogowych. W życie weszło prawo nakazujące jazdę na suwak

Służby wiążą z obligatoryjnym korytarzem życia duże nadzieje, jako że rozwiązanie to ma ułatwić i przyspieszyć dojazd do osób potrzebujących natychmiastowej pomocy. Zmierzający do karambolu na trasie S7 strażacy pokazali, jak przejazd takim korytarzem wygląda z ich prespektywy.

Korytarz życia na S7. Strażacy chwalą kierowców

W karambolu na S7 wzięło udział łącznie 17 pojazdów. Do akcji ratowniczej przystąpiła policja, straż i pogotowie. Wozów strażackich na miejsce dotarło 12.

Członkowie OSP z Niewachlowa nagrali przejazd wzorowym korytarzem życia stworzonym dla służb przez kierowców.

Ułatwienie dojazdu służbom może uratować czyjeś życie. Jeśli ktoś nie będzie stosował się do przepisów o tworzeniu korytarza życia, może zostać ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Zobacz także: Wymusił pierwszeństwo przy dużej prędkości, wyszedł z samochodu i tłumaczył „ale teraz jest suwak” [WIDEO] 

Który z nowych i zapowiadanych przepisów jest najważniejszy?

Tagi: Duperele