Polscy pisarze walczą z koronawirusem w ramach inicjatywy "Na zarazę Zarazek"
19.03.2020 13:03
Polscy pisarze walczą z koronawirusem w ramach inicjatywy "Na zarazę Zarazek" Fot. Shutterstock.com/na zdjęciu Szczepan Twardoch

Szczepan Twardoch i Łukasz Orbitowski rozpoczęli współpracę w ramach inicjatywy "Na zarazę Zarazek". Panowie codziennie piszą po stronę improwizowanej książki.

Sekretem nie jest to, że dla muzyków i filmowców czas pandemii jest bardzo trudny. Zakaz koncertowania, anulowanie planów zdjęciowych i zamknięcie kin oraz teatrów niewątpliwie wpływa negatywnie na artystów utrzymujących się z występów na żywo. Zresztą kwarantanna jest też zgubna dla drobnych przedsiębiorców. Dlatego, by poprawić narodowe morale, Szczepan Twardoch i Łukasz Orbitowski postanowili napisać książkę. 

Twardoch i Orbitowski tworzą improwizowaną książkę

Książkę specjalną i wyjątkową, ponieważ powstaje ona codziennie i jest pisana we współpracy dwóch twórców. Inicjatywa nosi tytuł "Na zarazę Zarazek", a Twardoch i Orbitowski tak wytłumaczyli swój projekt na oficjalnej stronie książki:

"Na zarazę Zarazek" to humorystyczna opowieść improwizowana na bieżąco, codziennie. Piszemy ją na zmianę. Nie ustalamy niczego z wyprzedzeniem, zaskakujemy siebie nawzajem tak samo, jak chcemy zaskakiwać i bawić czytelników, samemu również bawiąc się pisaniem.

Przeczytaj także

Trzeba przyznać, że pomysł jest zaskakujący, a przede wszystkim przyjazny dla czytelników - panowie udostępniają swoją twórczość za darmo na stronie internetowej nazarazezarazek.pl. Orbitowski i Twardoch jednocześnie zachęcają również do wspierania walki z pandemią, udostępniając linki do zbiórek charytatywnych prowadzonych w serwisach SiePomaga.pl oraz na Facebooku. 

Głównym bohaterem książki "Na zarazę Zarazek" jest Zdzisław Zarazek, prywatny detektyw. W pracy pomaga mu jego asystentka Marta. Opowieść rozpoczyna się, gdy do biura Zarazka przychodzi Anna Pancerny, które prosi go o to, by jej mąż, Ronald Pancerny pozostał "nieodnaleziony" przez przynajmniej najbliższe dwa tygodnie. Kolejne segmenty opowieści o niezdanym detektywie będziemy poznawać codziennie. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.