Pogoda
22.01.2018 15:04

Polscy powstańcy bohaterami miesiąca w Call of Duty:WWII

Rząd apeluje do zagranicznych sklepów o sprzedawanie powstających w naszym kraju produktów, a przed szereg wychodzą producenci gier – w Call of Duty: WWII szykuje się polski miesiąc. 

Polscy powstańcy bohaterami miesiąca w Call of Duty:WWII
foto: kadr z wideo

Wszystko to za sprawą wydarzenia „The Resistance”, które będzie trwało od 23 tycznia do 27 lutego 2018. Tematem przewodnim jest w nim walka o wyzwolenie z okupacji, a to – jak wiemy z historii – było polską specjalnością.

Activision doceniło naszą postawę tam bardzo, że zdobywane podczas wydarzenia nagrody docierają w postaci zrzutów pod biało-czerwonymi barwami.

Cześć i chwała bohaterom

W grze Call od Duty: WWII pojawi się dzięki wydarzeniu zupełnie nowa dywizja. Przy jej tworzeniu inspirowano się mocno polskimi powstańcami – szybko można zauważyć biało-czerwone opaski na ramionach i orzełki noszone dumnie na czapce.

Nie obyło się jednak bez małego faux pas – najbardziej w oczy rzucają się flagi francuskie i czeskie. Z drugiej strony, pojawia się symbol Polski Walczącej.

Polskie akcenty to nie jedyne powody, dla którego należy zainteresować się wydarzeniem:

"

W Dywizji ruchu oporu polscy gracze znajdą wiele elementów inspirowanych naszymi narodowymi oddziałami i bezpośrednio odwzorowujących ich wyposażenie. Oprócz nowych broni i ubioru, do gry powróci tryb Demolka. Każdego tygodnia na graczy czeka biało-czerwony zrzut zaopatrzenia ruchu oporu oraz listy rozgrywek z podwójnym doświadczeniem. "

Powrót do tradycji

Duma z postawy powstańców jest w Polsce tak duża, że Fabryka Broni w Radomiu zdecydowała się na przywrócenie produkcji legendarnego pistoletu ViS.

Był on tak udaną konstrukcją, że po zajęciu Polski przez Niemcy podczas II wojny światowej naziści przejęli jego produkcję i zaopatrywali w niego swoich własnych żołnierzy. Część z wytwarzanych pistoletów trafiła na szczęście w polskie ręce.

Wcielicie się w powstańców w CoD:WWII?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry