Polscy raperzy stworzyli utwór o Stephenie Kingu

Sergiusz Kurczuk
13.11.2017 15:12
Polscy raperzy stworzyli utwór o Stephenie Kingu Fot. materiały promocyjne, Toczek x Biały feat Murzyn - Sąsiedzi, Filipek/Lema - Z betonowej płyty/ YouTube

Raperski duet Toczek i Biały oraz Filipek postanowili zachęcić swoich słuchaczy do sięgnięcia po największe dzieła Stephena Kinga. Co z tego wyszło? 

Zazwyczaj piszemy o szeroko pojętej muzyce rockowej, ale kiedy polscy raperzy sięgają po klasyka powieści grozy, nie możemy przejść obok tego zjawiska obojętnie. Freestyle'owcy Toczek i Biały podbijają scenę hip-hopową w Polsce. Razem z Filipkiem nagrali utwór zatytułowany „Stephen King”. Okazuje się, że muzycy są wielkimi fanami amerykańskiego pisarza. Jakiś czas temu Biały udostępnił na swoim Facebooku post dotyczący jednej z powieści Kinga. Nawet jeśli nie lubicie polskiego rapu, ale jesteście fanami Mistrza Grozy, to koniecznie sprawdźcie ten kawałek.

W utworze pada ponad 25 tytułów książek Kinga. Są to między innymi „Bastion”, „Sklepik z marzeniami”, „Zielona mila”, „Carrie”, „Lśnienie”„Martwa strefa”, „Smętarz dla zwierzaków” czy „Miasteczko Salem”. Brak jednak głębszych odniesień, a refren „Stephen King to surrealizm” brzmi... co najmniej dość dziwnie.  Z drugiej strony chłopaki promują czytanie książek i wycieczkę do biblioteki, a jak wiemy, z tym w naszym kraju jest ostatnio coraz gorzej. 

Kawałek został zaprezentowany w ramach promocji najnowszego albumu duetu „#TruskulAlert”. Nic dziwnego, że raperzy postanowili odnieść się do twórczości Kinga. W końcu w 2017 roku swoją premierę miała ekranizacja powieści „To”, która odniosła wielki sukces komercyjny, a w planach są kolejne ekranizacje dzieł pisarza. Zresztą sam Pennywise jest za pan brat z rapem

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.