Pogoda
22.08.2019 13:02

Polska Ekstraklasa zakłada własną platformę streamingową

Może i grają na poziomie 5 ligi, ale z oprawy możemy być dumni.

ekstraklasa
źródło: shutterstock

O własnej platformie streamingowej rodzimej Ekstraklasy mówiło się już od dłuższego czasu. Dzisiaj spółka podała informację, iż nowy serwis streamingowy i aplikacja Ekstraklasa.TV są już dostępne.

Niestety platforma, którą oferuje Ekstraklasa, jest dostępna tylko poza granicami naszego kraju. Tam, gdzie liga nie sprzedała licencji na pokazywanie meczów.

Oznacza to, że zobaczycie polską piłkę online wszędzie poza Polską oraz Bałkanami.

Juventus Turyn w PES 2020
Juventus Turyn w PES 2020
Przeczytaj także FIFA 20 bez Juventusu Turyn. Licencję na zespół podkupił PES

Rusza Ekstraklasa.TV

Ceny, jakie oferuje PKO Bank Polski Ekstraklasa, wydają się przystępne. Jeśli będziecie chcieli oglądać ligę przez cały sezon, zapłacicie niecałe 50 euro. Istnieje również możliwość wykupienia praw do pojedynczego meczu, którego koszt wyniesie niecałe 3 euro.

Ekstraklasa.TV ma też oferować treści premium. Wywiady, dogłębne analizy, jak i futbolowe archiwum.

Co ciekawe każdy będzie mógł zostać komentatorem w Ekstraklasa.TV. Jak poinformował Leszek Miklas, prezes Ekstraklasa Live Park, kibice np. youtuberzy będą mogli otrzymać akredytację i zamienić się w Szaranowiczów.

Na razie z serwisu można korzystać pod na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej. W ciągu najbliższych miesięcy mają również ruszyć aplikacje dla Smart TV i Apple TV.

Standard transmisji, jaki otrzymamy, to 4k Ultra HDR.

Wcześniej przez kilka sezonów polska liga była dostępna do oglądania na oficjalnym kanale Dailymotion. Decyzja o nowym podejściu zapadła dwa lata temu. Od tego czasu włodarze ligi wyłożyli na ten projekt 30 milionów złotych.

Zobacz także:  Legia wchodzi w e-sport

Czy planujecie korzystać z Ekstraklasa.tv?

Tagi: News