Pogoda
30.05.2017 15:14

Polska aplikacja do lizania ran

Nasze ciało nie zawsze nadąża za umysłem – wystarczy chwila nieuwagi, żeby nabawić się kontuzji na przykład podczas biegania. Z pomocą przychodzi tu polska aplikacja, która krok po kroku i ćwiczenie za ćwiczeniem pozwoli prawidłowo przejść rehabilitację.

Polska aplikacja do lizania ran
foto: materiały prasowe

Program OrtoMedSport został przygotowany przez lekarzy – to oni zaprojektowali zestawy ćwiczeń dla osób starających się wrócić do pełni sprawności po kontuzji. Jak chwalą się twórcy – to pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie.

Dzięki aplikacji użytkownik ma szybciej wracać do pełni sprawności po odniesieniu kontuzji, urazu lub przebytej operacji. Program ma być uzupełnieniem standardowej opieki lekarskiej.

Po podzieleniu się z aplikacją dokładnymi danymi na temat przeżywanego problemu OrtoMedSport przygotowuje całotygodniowy program ćwiczeń mających wspomóc użytkownika w powrocie do formy.

Zadania dla użytkownika zostały przygotowane w taki sposób, żeby można je było łatwo i bezpiecznie wykonać w domu bez potrzeby posiadania specjalistycznego sprzętu. Wszystkie proponowane ćwiczenia opatrzone są filmem instruktażowym, pokazującym ich prawidłowe wykonanie.

O zbliżającej się porze na ćwiczenia program powiadamia alarmem. Przed rozpoczęciem każdej sesji treningowej aplikacja pyta o samopoczucie użytkownika i odczuwanie przez niego bólu – od odpowiedzi zależy intensywność sugerowanych do wykonania ćwiczeń.

Program może także służyć jako zapobiegawcze przetarcie przed rozpoczęciem bardziej intensywnej aktywności fizycznej – wykonywanie wskazanych ćwiczeń ma odpowiednio przygotować ciało na przykład do biegania.

Aplikacja dostępna jest w sklepie Google Play i App Store – autorzy wycenili ją na 8,59 zł lub 1,99 dolara.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Aplikacja dnia