Polska aplikacja do wyścigów ulicznych. 200 km/h środkiem miasta

23.10.2019 12:14
Polska aplikacja do wyścigów ulicznych. 200 km/h środkiem miasta Fot. materiału prasowe Kiss My Appss

Road Maniac to aplikacja dla osób, które „chcą poczuć na własnej skórze ducha rywalizacji”. Program umożliwia dzielenie się czasem przejazdy wyznaczonego odcinka, często prowadzącego przez teren zabudowany.

W każdym kierowcy drzemie chęć rywalizacji i sprawdzenia swoich umiejętności. Jest ona tym większa, im szybszy samochód posiadają.

Oddawanie się swoim pasjom jest jednak niebezpieczne, szczególnie dla otoczenia. Pędzący po ulicach i drogach kierowcy to potencjalny wyrok śmierci dla każdego, kto nieopatrznie znajdzie się na ich drodze. Odczuwający żądzę prędkości bardziej obawiają się jednak złapania przez policję i otrzymania mandatu za zbyt szybką jazdę.

Przeczytaj także

Dzięki aplikacji Road Maniac ściganie się po miastach nigdy nie było jeszcze tak proste.

Nie musisz organizować kosztownych i problematycznych eventów polegających na gromadzeniu dziesiątek lub setek pojazdów w jednym miejscu. Po prostu wytycz dowolną trasę, następnie ustanów swój czas by później inni użytkownicy aplikacji mogli z tobą rywalizować. Rywalizować w dogodnym dla każdego z was czasie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Road Maniac. Polska aplikacja do organizowania wyścigów ulicznych

Road Maniac umożliwia wytyczanie odcinków drogowych, na których odbywają się korespondencyjne wyścigi. Aby stanąć do rywalizacji, wystarczy odpalić program i przejechać wyznaczoną trasę najszybciej jak się da.

Nawet pobieżne zapoznanie się z rekordami pokazuje, że średnie prędkości osiągane przez zawodników znacznie przewyższają dopuszczalną prędkość. Autorzy chwilę po zachęcaniu do ścigania na ulicach dodają na wszelki wypadek, że odradzają takie wykorzystanie aplikacji.

Patrząc na przygotowaną przez nich listę zastrzeżeń zawartych w postanowieniach licencyjnych widać jednak, że nie bardzo wierzą we wzięcie sobie tej porady do serca przez użytkowników.

Instalując i korzystając z aplikacji użytkownik oświadcza:
- Mam ukończone 18 lat i pełną zdolność do czynności prawnych.
- Będę bezwzględnie przestrzegał przepisów polskiego prawa, w tym w szczególności zasad ruchu drogowego.
- Ponoszę wyłączne ryzyko i odpowiedzialność za szkody z moim udziałem, powstałe w trakcie gry.
- Do gry przystępuję na własne ryzyko i odpowiedzialność, a producent lub dystrybutor gry nie ponoszą z tego tytułu żadnej odpowiedzialności prawnej.
- Zwalniam producenta lub dystrybutora gry od wszelkiej odpowiedzialności prawnej za szkody i ich skutki powstałe z moim udziałem w trakcie gry.

road_maniac_02 Fot. foto: zrzut ekranu Sklep Play

Aplikacja Road Maniac została jak na razie pobrana nieco ponad 1000 razy. Być może stanie się popularniejsza, gdy autorzy uwzględnią wszystkie uwagi korzystających z nich „rowerzystów”.

Zobacz także: Polski youtuber jechał 310 km/h autostradą A2? Na filmie mówił, że jest w Niemczech 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.