Pogoda
17.01.2017 13:10

Polska aplikacja pozwala łapać randki jak pokemony

Zamiast uganiać się po mieście za pokemonami można zrobić coś pożyteczniejszego – i to bez rezygnowania ze spacerów ze smartfonem w dłoni. Dzięki SMARTkiss można bowiem złapać w ten sposób miłość swojego życia.

Polska aplikacja pozwala łapać randki jak pokemony
foto: materiały prasowe

Aplikacja daje użytkownikom polującym na randki radar zdecydowanie lepszy niż ten obecny w Pokemon GO. Na ekranie smartfona można zobaczyć (przybliżone) położenie innych chętnych na poznanie się osób znajdujących się w zasięgu – na początek wynosi on 2 km, ale za każdą upolowaną osobę dostaje się zwiększenie przeczesywanego przez aplikację obszaru.

Zaliczenie „upolowania” odbywa się za pomocą tytułowego pocałunku – z tym, że aplikacja uwzględnia tylko SMARTkissa telefonów, możliwego do wykonania za pomocą generowanych na zawołanie kodów QR. Prawdziwe pocałunki i mogące po nich następować konsekwencje nie mają wpływu na działanie aplikacji.

Żeby spotkać się z wybraną osobą, należy wysłać jej zaproszenie. Po jego zaakceptowaniu uruchamiany jest tymczasowy – trwający 99 godzin – czat, dzięki któremu można się lepiej poznać i umówić na spotkanie. Jeśli w tym czasie nie uda się osiągnąć satysfakcjonującego konsensusu dotyczącego randki, kontakt jest zrywany.

Po wykonaniu „pocałunku smartfonów” użytkownicy aplikacji mogą porozumiewać się ze sobą bez ograniczeń czasowych, pojawia się także opcja udostępniania sobie lokalizacji (można ją w każdej chwili wyłączyć). Zawarte w ten sposób znajomości można szybko zakończyć – wystarczy usunąć osobę ze znajomych, a pozostanie jej tylko tęsknota.

Zaproszenia do spotkania mogą wysyłać tylko posiadacze konta Premium. Nie można go jednak kupić – jest ono nagrodą za aktywność w aplikacji. Zdobywa się je zapraszając znajomych do korzystania ze SMARTkissa bądź też udając się do specjalnych, oznaczonych na mapie punktów.

Oprócz bonusu w postaci konta Premium można w takich punktach otrzymać także zwiększenie zasięgu radaru czy otrzymać specjalne monety, używane w programie lojalnościowym. Po zgromadzeniu ich odpowiedniej liczby można je wymienić na jak najbardziej realne nagrody.

Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play. Wersja na iPhone'y pojawi się w lutym 2017 roku.

Złapiesz je wszystkie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Aplikacja dnia