Pogoda
24.04.2019 15:16

Polska gra o walce z terroryzmem. Czy cel uświęca środki?

Podsłuchuj rozmowy, czytaj korespondencję, przesłuchuj zatrzymanych brutalnymi metodami i zlecaj zabójstwa – wszystko dla zapewnianie bezpieczeństwa na świecie w polskiej grze Counter Terrorist Agency.

Counter Terrorist Agency
foto: kadr z wideo

W przeciwieństwie do CS:GO gracze CTA nie będą własnoręcznie trudnić się brudną robotą – jako szefów agencji powołanej do walki z terroryzmem ich zadaniem będzie delegowanie takich działań na podwładnych.

Wszystkie decyzje będą jednak spoczywać na sumieniu gracza – zarówno jeśli wydany zostanie rozkaz przekroczenia ogólnie przyjętych zasad, jak i trzymania się konwencji i ryzykowania, że wymkną się przez to informacje niezbędne do powstrzymania tragedii.

"

Counter Terrorist Agency to gra strategiczna czasu rzeczywistego z elementami symulacji i zarządzania. Głównym mechanizmem rozgrywki jest rozwijanie i kierowanie organizacją antyterrorystyczną, aby zapobiec atakom na terenie całego świata, wykorzystując w tym celu nowoczesne narzędzia i techniki inwigilacji. Przenikaj do podejrzanych grup, podsłuchuj rozmowy telefoniczne i czytaj zaszyfrowane maile. Dzięki temu będziesz mógł połączyć wszystkie elementy układanki w całość i przedsięwziąć odpowiednie kroki. Pamiętaj, że każda zła decyzja może kosztować życie setki obywateli! "

Gra wpisuje się w trend tworzenia w Polsce tytułów, które oferują nie tylko rozrywkę, lecz także poruszają tematy ważne społecznie i pozwalają samodzielnie zmierzyć się z trudnymi decyzjami.

Frostpunk
Frostpunk
Przeczytaj także Frostpunk – apokaliptyczna fabryka zimnych drani [RECENZJA]

Counter Terrorist Agency – polski symulator agencji antyterrorystycznej

CTA nie będzie oferować spektakularnej oprawy graficznej - nie ona jednak będzie najważniejsza w grze, w której liczyć się ma efektywne zarządzanie i szybkość w podejmowaniu krytycznych decyzji.

Niebezpieczeństw do ogarnięcia jest w Counter Terrorist Agency co niemiara:

"

Wykorzystuj wszelkie dostępne środki, aby zatrzymać terrorystów kierujących się najróżniejszymi przesłankami – od religijnych fundamentalistów, przez skrajnie prawicowych aktywistów, a na niszczycielskich sektach i kartelach narkotykowych skończywszy. Zbieraj informacje i wykorzystaj je dla dobra ogółu, szukaj nowych rozwiązań i niech twoja Agencja rośnie w siłę, by jeszcze efektywniej dbać o światowe bezpieczeństwo. "

Zobacz także: >>  Zamachy terrorystyczne można przewidzieć dzięki YouTube'owi  <<

Twórcy gry, WarSaw Games, wystartowali ze zbiórką na Kickstarterze – chcą zdobyć niecałe 8000 dolarów. Premiery CTA można spodziewać się w październiku 2019 roku.

Czy w walce z terroryzmem cel uświęca środki?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry