Pogoda
02.02.2018 15:27

Polska gra o wikingach zebrała ponad 318 tysięcy złotych. To największa kwota w historii finansowania społecznościowego gier planszowych

„Valhalla” pobiła rekord polskiego finansowania społecznościowego gier planszowych i uzbierała w ciągu 15 dni ponad 318 tys. zł.

Polska gra o wikingach zebrała ponad 318 tysięcy złotych. To największa kwota w historii finansowania społecznościowego gier planszowych
foto: materiały prasowe

Do końca zbiórki pozostało jeszcze 14 dni, co pozwala przypuszczać, że będzie to jedna z najbardziej dochodowych kampanii w historii polskiego crowdfundingu. „Valhalla” jest efektem ponad 3-letniej pracy vlogera planszówkowego, Łukasza Woźniaka. To bitewna gra karciano-kościana, która przenosi graczy w klimatyczny świat Wikingów stających do bitwy w walce o chwałę i miejsce w mitycznej Valhalli.

Za kampanią stoi firma współtworzona przez Łukasza Woźniaka, Go on Board. Firma jest wydawcą gier planszowych oraz właścicielem debiutującego portalu zagramw.to. Jak mówi sam szef firmy:

"

Po podjęciu decyzji o wyborze fundowania społecznościowego jako modelu, w którym zostanie wydana Valhalla, doszliśmy do wniosku, że żadne z funkcjonujących rozwiązań na polskim rynku w pełni nie odpowiada na potrzeby branży gier planszowych. Postanowiliśmy podjąć wyzwanie zbudowania samemu dedykowanej platformy i tak oto powstało zagramw.to. W proces tworzenia portalu zaangażowaliśmy fanów gier planszowych, aby w jak największym stopniu dostosować go do ich preferencji. "

Nowa platforma już po pierwszym dniu kampanii stała się obiektem zainteresowania innych wydawców gier planszowych oraz niezależnych autorów, którzy upatrują w niej szansę na zgromadzenie funduszy do wydania własnych tytułów.

Łukasz Woźniak wydaje grę „Valhalla”

Łukasz Woźniak jest znanym YouTuberem planszówkowym, recenzentem oraz autorem gier planszowych. Jego pasja trwa od ponad 10 lat, a obecnie stara się ją przekuwać w biznes realizując swoje autorskie projekty gier:

Jeśli chcecie zamówić swój egzemplarz, to możecie to zrobić na stronie https://zagramw.to/valhalla. Zestaw do gry kosztuje 179 złotych.

Kamil Kacperski
Tagi: Gry