Pogoda
13.12.2018 13:48

Polska gra zatrudnia Cthulhu jako stażystę w boskim korpo

Niepoważny symulator Cthulhu jako boga-stażysty opiekującego się planetami – łódzkie TR8 Torus Studios stworzyło Godly Corp i obiecuje „opartą na mackach intensywną rozgrywkę”. Przypomina też, żeby spróbować nie zniszczyć życia na planetach, które ma się pod opieką.

Godly Corp
foto: materiały prasowe

Cthulhu cieszy się w Polsce ogromną popularnością – pokazuje to między innymi sukces zbiórki na wydanie podręcznika do papierowego Zewu Cthulhu, wzbogaconego o przygody rozrywające się w naszym kraju.

Wielki przedwieczny występuje tez – anonimowo – jako stażysta w Godly Corp, korporacji zatrudniającej bogów do opiekowania się wszechświatem. Do obowiązków służbowych należy dbanie, żeby mieszkańcy poszczególnych globów mieli cieplarniane warunki do życia i rozwoju. Walkę z przeciwnościami losu odbywa się za pomocą wyposażenia biurowego.

"

Gra pozwala spełnić najskrytsze marzenia o władzy na kosmiczną skalę i rozpocząć karierę w międzygalaktycznej korporacji, która pociąga za sznurki w naszym wszechświecie. Z pozoru to normalna firma dużej wielkości, ale gra toczy się jednak o znacznie większą stawkę. Nie chodzi tutaj o jakieś korporacyjne tabelki, lecz o losy poszczególnych planet będących pod naszym zarządem. Wszystko jest w naszych rękach, a właściwie mackach. "

Godly Corp – planety pod opieką macek Cthulhu

Twórcy gry nie mają żadnych wątpliwości – największą atrakcją Godly Corp będą macki, działające w rozbudowanym modelu fizycznym, którego zadaniem jest nie tylko urealnienie rozgrywki, lecz także znaczne jej utrudnienie. Kto próbował swoich sił w operowaniu taką zwiewną i wiotką kończyną, ten zrozumie.

Opieka nad wszystkim co żywe jest tylko częścią rozgrywki – swoje miejsce pracy trzeba będzie bronić przed typowymi biurowymi zagrożeniami, takimi jak zabójcze roboty.

"

Każdy dzień w Godly Corp to całkiem nowe i zaskakujące wyzwania, wymagające szybkich reakcji. Czasem zaatakują nas roboty z piłami mechanicznymi, a innym razem przyjdzie nam stawić czoła złodziejom – to oczywiście tylko przykłady, bo na graczy czeka znacznie więcej nieszablonowych wyzwań. Spore znaczenie ma też losowość, która zwiększa żywotność Godly Corp. "

Kampania ma dostarczyć zabawy na 3-4 godziny, twórcy planują ponadto wprowadzenie trybu endless, w którym można będzie zostać zbawcami większej liczby światów.

Godly Corp przygotowano w wersji na Windows, Linuksa i MacOS – gra dostępne jest od 13 grudnia 2018 na Steamie.

Wcielicie się w Cthulhu?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry