Polska karcianka o antyszczepionkowcach ufundowana w 14 minut

Michał Tomaszkiewicz
18.03.2019 13:29
Antyszczepionkowcy.biz|undefined Fot. Antyszczepionkowcy.biz

Antyszczepionkowcy.biz – gra, w której stawką jest fotel Pierwszego Prezesa Naczelnej Izby Antyszczepionkowej – stała się hitem zbiórki internetowej. Fundusze na produkcję gry oraz zakup szczepionek zgromadzono w 14 minut, mimo że wszyscy chętni będą mogli sobie pograć za darmo.

Karcianka Antyszczepionkowcy.biz ma wytłumaczyć, o co naprawdę chodzi w ruchu antyszczepionkowym oraz towarzyszącym mu sensacjom medycyny alternatywnej. Twórcy gry mają nadzieję, że stworzą mit – objaśnienie sensu zjawiska – które trafi do dużej liczby osób i przyczyni się do wzrostu świadomości o korzyściach płynących ze szczepień.

Antyszczepionkowcy.biz to satyryczna gra karciana, pokazująca konsekwencje i realia działań wyrachowanych biznesmenów, zdobywających fortuny w branży antyszczepionkowej i altmedowej. Gracze próbują zdobywać wpływy za wszelką cenę, sprzedając bezużyteczne towary w swoich sklepach internetowych bądź zbierając podpisy i przeforsowując szkodliwe ustawy. Ich działania wpływają na wskaźnik odporności populacyjnej, a z upływem czasu przypadki wystąpienia różnych chorób są coraz niebezpieczniejsze. Może to zaszkodzić samym antyszczepionkowcom... chyba, że sami przezornie się zaszczepią. Produkt obnaża hipokryzję ruchów antyszczepionkowych, edukuje o wartości szczepień ochronnych oraz dostarczy rozrywki

Celem zbiórki było zebranie co najmniej 10 000 zł na produkcję gry – karcianka spodobała się tak bardzo, że kwotę zebrano w niecały kwadrans. Czy na szał zakupów wybrały się osoby chcące edukować znajomych w kwestii szczepionek, czy też gra Antyszczepionkowcy.biz została potraktowana jako poradnik dla chcących wzbogacić się na produktach typu „E-learningowy kurs powiększania biustu hipnozą”, do końca nie wiadomo. Bardziej prawdopodobna wydaje się być jednak ta pierwsza hipoteza.

Gra Antyszczepionkowcy.biz wpisuje się w bardzo gorącą dyskusję na temat rzekomej szkodliwości szczepień – Facebook zapowiedział, że treści „proepidemików” będzie traktować jako fake newsy i blokować ich rozpowszechnianie, podobne ciosy w ruchy antyszczepionkowe, tłumacząc to troską o użytkowników, wykonały między innymi Google i Pinterest.

Przeczytaj także

Antyszczepionkowcy.biz – zbiórka na karciankę o medycznych hochtaplerach

Każdy zakup talii gry Antyszczepionkowcy.biz to także jedna dawka szczepionki przekazywana potrzebującym. Jeśli karcianka będzie dalej się sprzedawać tak dobrze, jak w otwierającym weekendzie, twórcy gry podwoją dawkę kupionych egzemplarzy.

antyszczepionkowcy_zbiorka_02 Fot. foto: antyszczepionkowcy.biz

Oto, jak wygląda zapis rozgrywki Antyszczepionkowcy.biz – bawić (i edukować) może się w karciance od 2 do 4 osób.

Gra będzie dostępna do pobrania za darmo - po ściągnięciu plików z wizerunkami kart wystarczy je wydrukować, żeby móc cieszyć się pełną wersją karcianki.

Zobacz także: >> Polska karcianka pozwoli wcielić się w antyszczepionkowego hochsztaplera  <<

Zbiórka funduszy na uruchomienie produkcji oraz zakup szczepionek trwa na platformie PolakPotrafi.pl. Akcja potrwa do końca kwietnia 2018 roku.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.