Pogoda
18.03.2019 13:29

Polska karcianka o antyszczepionkowcach ufundowana w 14 minut

Antyszczepionkowcy.biz – gra, w której stawką jest fotel Pierwszego Prezesa Naczelnej Izby Antyszczepionkowej – stała się hitem zbiórki internetowej. Fundusze na produkcję gry oraz zakup szczepionek zgromadzono w 14 minut, mimo że wszyscy chętni będą mogli sobie pograć za darmo.

Antyszczepionkowcy.biz
foto: Antyszczepionkowcy.biz

Karcianka Antyszczepionkowcy.biz ma wytłumaczyć, o co naprawdę chodzi w ruchu antyszczepionkowym oraz towarzyszącym mu sensacjom medycyny alternatywnej. Twórcy gry mają nadzieję, że stworzą mit – objaśnienie sensu zjawiska – które trafi do dużej liczby osób i przyczyni się do wzrostu świadomości o korzyściach płynących ze szczepień.

"

Antyszczepionkowcy.biz to satyryczna gra karciana, pokazująca konsekwencje i realia działań wyrachowanych biznesmenów, zdobywających fortuny w branży antyszczepionkowej i altmedowej. Gracze próbują zdobywać wpływy za wszelką cenę, sprzedając bezużyteczne towary w swoich sklepach internetowych bądź zbierając podpisy i przeforsowując szkodliwe ustawy. Ich działania wpływają na wskaźnik odporności populacyjnej, a z upływem czasu przypadki wystąpienia różnych chorób są coraz niebezpieczniejsze. Może to zaszkodzić samym antyszczepionkowcom... chyba, że sami przezornie się zaszczepią. Produkt obnaża hipokryzję ruchów antyszczepionkowych, edukuje o wartości szczepień ochronnych oraz dostarczy rozrywki "

Celem zbiórki było zebranie co najmniej 10 000 zł na produkcję gry – karcianka spodobała się tak bardzo, że kwotę zebrano w niecały kwadrans. Czy na szał zakupów wybrały się osoby chcące edukować znajomych w kwestii szczepionek, czy też gra Antyszczepionkowcy.biz została potraktowana jako poradnik dla chcących wzbogacić się na produktach typu „E-learningowy kurs powiększania biustu hipnozą”, do końca nie wiadomo. Bardziej prawdopodobna wydaje się być jednak ta pierwsza hipoteza.

Gra Antyszczepionkowcy.biz wpisuje się w bardzo gorącą dyskusję na temat rzekomej szkodliwości szczepień – Facebook zapowiedział, że treści „proepidemików” będzie traktować jako fake newsy i blokować ich rozpowszechnianie, podobne ciosy w ruchy antyszczepionkowe, tłumacząc to troską o użytkowników, wykonały między innymi Google i Pinterest.

szczepionka HPV
szczepionka HPV
Przeczytaj także Facebook nazywa rzeczy po imieniu - treści antyszczepionkowców to fake newsy

Antyszczepionkowcy.biz – zbiórka na karciankę o medycznych hochtaplerach

Każdy zakup talii gry Antyszczepionkowcy.biz to także jedna dawka szczepionki przekazywana potrzebującym. Jeśli karcianka będzie dalej się sprzedawać tak dobrze, jak w otwierającym weekendzie, twórcy gry podwoją dawkę kupionych egzemplarzy.

antyszczepionkowcy_zbiorka_02

Oto, jak wygląda zapis rozgrywki Antyszczepionkowcy.biz – bawić (i edukować) może się w karciance od 2 do 4 osób.

Gra będzie dostępna do pobrania za darmo - po ściągnięciu plików z wizerunkami kart wystarczy je wydrukować, żeby móc cieszyć się pełną wersją karcianki.

Zobacz także: >> Polska karcianka pozwoli wcielić się w antyszczepionkowego hochsztaplera  <<

Zbiórka funduszy na uruchomienie produkcji oraz zakup szczepionek trwa na platformie PolakPotrafi.pl. Akcja potrwa do końca kwietnia 2018 roku.

Jesteście zaszczepieni?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry