Pogoda
07.01.2019 11:57

Polska karcianka pozwoli wcielić się w antyszczepionkowego hochsztaplera

Wejdź w świat oszustów zdobywających fortuny na ludzkim strachu i niewiedzy – tak reklamowana jest karcianka antyszczepionkowcy.biz, której celem jest walka z ruchem proepidemicznym. Każdy sprzedany egzemplarz to jedna szczepionka przekazana potrzebującym.

Polska karcianka pozwoli wcielić się w antyszczepionkowego hochsztaplera
foto: Michał Tomaszkiewicz, Antyradio.pl

Dzięki nowoczesnej medycynie ludzie żyją dłużej i zdrowiej. Nie wszyscy są jednak przekonani co do rozwiązań ratujących miliony istnień – w internecie aż roi się od teorii spiskowych, w których szczepionki pokazywane są jako zło wcielone i źródło poważnych chorób.

Na fali niewiedzy i sceptycyzmu żeruje „medycyna alternatywna”, która oferuje „cudowne” sposoby na ratowania zdrowia, nie mające żadnego umocowania w nauce, ale za to przynosząca oszustom całkiem spore przychody.

Jak w praktyce wygląda świat antyszczepionkowców i do czego mogą doprowadzić ich działania? Odpowiedź na to pytanie przynosi polska karcianka, w której można wcielić się w proepidemika.

"

Chcesz zarobić łatwe pieniądze? Zdobyć sławę? Zostać guru? Nie dostałeś się na studia medyczne? Nie masz za grosz moralności? Dobrze się składa! Antyszczepionkowcy.biz w prosty i przyjemny sposób nauczą Cię, jak zrealizować swoje cele, jednocześnie rozwiązując problem przeludnienia! "

Polska karcianka o antyszczepionkowcach

Autorzy nie ukrywają, że ich karcianka ma za zadanie walczyć z mitami rozpowszechnianymi przez proepidemików – sposobem na to ma być wyśmianie ich w satyrycznej grze, która sama w sobie stanie się konkurencyjnym mitem tłumaczącym rzeczywistość (autorzy gry inspirowali się pracą dr hab. M. Napiórkowskiego, badacza mitów, którego tekst o tym, że Wiedźmin jest najsłynniejszym Polakiem na świecie wzbudził niemałe kontrowersje).

Karcianka antyszczepionkowa ma pokazywać bez ogródek prawdę o działalności proepidemików i ich „wynalazków” – lewoskrętnej witaminy C, tabletek z kiszonej kapusty, płatków owsianych z biofotonami czy molekularnego strukturyzatora wody. Zadaniem gracza jest zarobienie na wyznawcach teorii spiskowych jak największej kasy i ujście z życiem, gdy na skutek ich działań zaczną wybuchać epidemie chorób, których ludzkość pozbyła się dzięki szczepionkom dziesiątki lat temu.

Gra zyskała błogosławieństwo samego Dona Giso – rapującego Głównego Inspektora Sanitarnego.

Gra jest obecnie w fazie powstawania i testowania – zrównoważenie rozgrywki sprawdzane jest między innymi specjalnym programem komputerowym, który rozgrywa miliony partii, a osiągane przez niego wyniki pomagają autorom (na wszelki nie podających swojego nazwiska i deklarujących, że nawet jeśli przychód ze sprzedaży gry będą musieli wydać na adwokata, to i tak było warto) stworzyć ostateczną wersją, która zostanie zaprezentowane 16 marca 2019 podczas startu kampanii finansującej.

Już teraz można zapoznać się z prototypową wersją gry antyszczepionkowej – autorzy udostępniają projekt kart do wydrukowania wszystkim, którzy zdecydują się zapisać na newslettera.

Premiera handlowa gry antyszczepionkowcy.biz przewidziana jest na drugą połowę 2019 roku.

Szczepionki to:

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry