Polska karcianka pozwoli wcielić się w antyszczepionkowego hochsztaplera

Michał Tomaszkiewicz
07.01.2019 11:57
Polska karcianka pozwoli wcielić się w antyszczepionkowego hochsztaplera Fot. Michał Tomaszkiewicz, Antyradio.pl

Wejdź w świat oszustów zdobywających fortuny na ludzkim strachu i niewiedzy – tak reklamowana jest karcianka antyszczepionkowcy.biz, której celem jest walka z ruchem proepidemicznym. Każdy sprzedany egzemplarz to jedna szczepionka przekazana potrzebującym.

Dzięki nowoczesnej medycynie ludzie żyją dłużej i zdrowiej. Nie wszyscy są jednak przekonani co do rozwiązań ratujących miliony istnień – w internecie aż roi się od teorii spiskowych, w których szczepionki pokazywane są jako zło wcielone i źródło poważnych chorób.

Na fali niewiedzy i sceptycyzmu żeruje „medycyna alternatywna”, która oferuje „cudowne” sposoby na ratowania zdrowia, nie mające żadnego umocowania w nauce, ale za to przynosząca oszustom całkiem spore przychody.

Jak w praktyce wygląda świat antyszczepionkowców i do czego mogą doprowadzić ich działania? Odpowiedź na to pytanie przynosi polska karcianka, w której można wcielić się w proepidemika.

Chcesz zarobić łatwe pieniądze? Zdobyć sławę? Zostać guru? Nie dostałeś się na studia medyczne? Nie masz za grosz moralności? Dobrze się składa! Antyszczepionkowcy.biz w prosty i przyjemny sposób nauczą Cię, jak zrealizować swoje cele, jednocześnie rozwiązując problem przeludnienia!

Polska karcianka o antyszczepionkowcach

Autorzy nie ukrywają, że ich karcianka ma za zadanie walczyć z mitami rozpowszechnianymi przez proepidemików – sposobem na to ma być wyśmianie ich w satyrycznej grze, która sama w sobie stanie się konkurencyjnym mitem tłumaczącym rzeczywistość (autorzy gry inspirowali się pracą dr hab. M. Napiórkowskiego, badacza mitów, którego tekst o tym, że Wiedźmin jest najsłynniejszym Polakiem na świecie wzbudził niemałe kontrowersje).

Karcianka antyszczepionkowa ma pokazywać bez ogródek prawdę o działalności proepidemików i ich „wynalazków” – lewoskrętnej witaminy C, tabletek z kiszonej kapusty, płatków owsianych z biofotonami czy molekularnego strukturyzatora wody. Zadaniem gracza jest zarobienie na wyznawcach teorii spiskowych jak największej kasy i ujście z życiem, gdy na skutek ich działań zaczną wybuchać epidemie chorób, których ludzkość pozbyła się dzięki szczepionkom dziesiątki lat temu.

Gra zyskała błogosławieństwo samego Dona Giso – rapującego Głównego Inspektora Sanitarnego.

Gra jest obecnie w fazie powstawania i testowania – zrównoważenie rozgrywki sprawdzane jest między innymi specjalnym programem komputerowym, który rozgrywa miliony partii, a osiągane przez niego wyniki pomagają autorom (na wszelki nie podających swojego nazwiska i deklarujących, że nawet jeśli przychód ze sprzedaży gry będą musieli wydać na adwokata, to i tak było warto) stworzyć ostateczną wersją, która zostanie zaprezentowane 16 marca 2019 podczas startu kampanii finansującej.

Już teraz można zapoznać się z prototypową wersją gry antyszczepionkowej – autorzy udostępniają projekt kart do wydrukowania wszystkim, którzy zdecydują się zapisać na newslettera.

Premiera handlowa gry antyszczepionkowcy.biz przewidziana jest na drugą połowę 2019 roku.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.