Pogoda
17.01.2020 11:07

Polska policja trolluje przestępców. Wystawia im darmowe bilety lotnicze

Policja potrafi zaskoczyć. Najnowszym pomysłem na odnalezienie osób poszukiwanych za popełniane przestępstwa jest wystawianie im biletów lotniczych. Nie ma co liczyć, że zgłoszą się po odbiór, ale osoby przypatrujące się akcji mogą pomóc w schwytaniu przestępców.

wnętrze samolotu
foto: Shutterstock

Nawet policjanci mogą czasem pobawić się w pracy. Funkcjonariusze to ludzie tacy jak my, z podobnym poczuciem humoru, które jednak temperowane jest przez powagę instytucji, którą reprezentują.

Czasem jednak udaje im się przemycić realizację nieszablonowej akcji, w która wygląda jakby była wyjęta z komedii o policjantach, niż wdrożona w życie. Tak było między innymi z ofertą sprawdzania czystości zakupionych narkotyków, tak by mieć pewność, że nie ma w nich śmiertelnie groźnego glutenu.

Policja za darmo sprawdzi, czy w Twoich narkotykach nie ma śmiercionośnego glutenu
Policja za darmo sprawdzi, czy w Twoich narkotykach nie ma śmiercionośnego glutenu
Przeczytaj także Policja za darmo sprawdzi, czy w Twoich narkotykach nie ma śmiercionośnego glutenu

Polska policja wpadła na inny pomysł i zaczęła wystawiać poszukiwanym przestępcom bilety lotnicze zamiast listów gończych. Funkcjonariusze liczą na to, że dzięki zainteresowaniu akcją uda się zlokalizować wymykające się policjantom osoby.

Bilety lotnicze w prezencie od policji. Nietypowa akcja polowania na przestępców

Bilety wystawiane są na stronie policji. Zamieszczane są na nich pełne dane przestępcy, czyli imię i nazwisko, zdjęcia, oraz spis przestępstw, które popełnili. W rozwinięciu informacji można dowiedzieć się o poszukiwanym niemal wszystkiego, łącznie z datą urodzin, dokładnym miejscu zamieszkania oraz używanym pseudonimie.

policja_biliety_lotnicze_02

Każdego dnia wystawiany jest nowy bilet dla osoby, która figuruje w policyjnej bazie danych osób poszukiwanych. Nie wiadomo jeszcze, czy akcja przyniosła już jakieś rezultaty w namierzaniu przestępców, na pewno jednak zmieniła nieco postrzeganie policji.

Zobacz także: Piłeś? Nie jedź, bo za karę policja puści ci Nickelback

Co jest skuteczniejsze w poszukiwaniu przestępców?

Tagi: Internet