Pogoda
11.10.2019 10:14

Polska strzelanka o walce ze Sztuczną Inteligencją pozwoli sterować mechem na Żoliborzu

Sztuczna Inteligencja robi dokładnie to, co jej się poleci, a nie to, co miało się na myśli. Przekonała się o tym ludzkość, która zatrudniła SI do walki ze skutkami globalnego ocieplenia. Maszyny postanowiły rozwiązać problem u podstaw.

Uragun
foto: materiały prasowe Kool2Play

Tworzony przez warszawskie studio Kool2Play Uragun stawia gracza w roli zbawcy ludzkości. Kierując ogromnym, uzbrojonym po zęby mechem ma zadanie pokonać legiony robotów sterowanych przez Sztuczną Inteligencję.

Do buntu maszyn doszło z dość ciekawego powodu. Według historii wprowadzającej do gry, na świecie doszło do katastrofy klimatycznej, w wyniku której ludzkość musiała ewakuować się z terenów nadbrzeżnych do dużych miast położonych w głębi lądu.

plantacja koki
plantacja koki
Przeczytaj także Wylesianie, zmiana klimatu i migracje. Oto następstwa wciągania kokainy

Do opracowania logistyki migracji milionów ludzi zatrudniono Sztuczną Inteligencję. Sprawdzała się doskonale, więc zapewniano jej dodatkowe zasoby i moc obliczeniową, aż w końcu doszło do pojawienia się Osobliwości. SI wyprzedziła pod względem rozwoju całą ludzkość i znalazła inne rozwiązanie postawionego przed nią problemu: zamiast reagować na katastrofę klimatyczną, postanowiła usunąć jej przyczynę. Czyli nas.

Kool2Play zaprezentował właśnie pierwszy zwiastun Uraguna. Gra rozgrywa się w prawdziwych lokacjach miast na całym świecie, w tym także w Warszawie.

Uragan – walka ze Sztuczną Inteligencję na ulicach Warszawy

Sztuczna Inteligencja może i ma przewagę umysłową, ludzie mają jednak coś, co być może pozwoli im wygrać wojnę o przetrwanie: większe działa.

Akcja Uraguna ma rozgrywać się między innymi w Nowy Yorku, Londynie, Moskwie, Pekinie i Warszawie. Strzelanina zapowiada się na bardzo dynamiczną – trzeba będzie walczyć z falą za falą robotów próbujących zniszczyć ludzkość.

Kool2Play zapowiada premierę Uraguna na 2020 rok. Gra, która niedługo trafi na Wczesnego Dostępu na Steamie, szykowana jest na komputery PC, a także konsole konsolach Nintendo Switch, Xbox (Xbox One i/lub wyżej) oraz PlayStation (PlayStation 4 i/lub wyżej).

Zobacz także: Wiemy, kiedy trafi do nas PlayStation 5. Oficjalna informacja od Sony 

Walczylibyście przeciwko Sztucznej Inteligencji?

Tagi: Gry