Pogoda
15.09.2020 11:49

Polska wódka pod ochroną w Chinach

Polska wódka znalazła się w wykazie oznaczeń geograficznych, które będą zabezpieczone w Chinach. Lista zawiera 100 pozycji.

Wódka
foto: shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Kultowe produkty mają to do siebie, że często zostają podrabiane. W wielu przypadkach jedynie prawdziwym znawcom i koneserom udaje się odróżnić oryginał. W Chinach powstała lista stu produktów, które będą specjalnie chronione w kraju przed podrabianiem.

Polska wódka pod ochroną w Chinach

Jak czytamy na Wirtualnych Mediach o unijnym wykazie oznaczeń geograficznych, które mają być chronione w Chinach poinformowała Komisja Europejska. Wśród produktów znalazła się między innymi polska wódka. Oprócz tego w zestawieniu znajdziemy też Irish whisky, Fetę, Munchener Bier, Ouzo, Porto, Prosciutto di Parma czy Champagne.

Polacy stworzyli piwną okowitę o mocy 40%. Nakład wyprzedał się w kilka godzin
Polacy stworzyli piwną okowitę o mocy 40%. Nakład wyprzedał się w kilka godzin
Przeczytaj także Polacy stworzyli piwną okowitę o mocy 40%. Nakład wyprzedał się w kilka godzin

Także chińskie produkty trafiły do wykazu, trudniej będzie podrobić pastę fasolową Pixian, białą herbatę Anji czy imbir Anqiu.

Po dopełnieniu odpowiednich formalności oraz uzyskaniu zgody ze strony Parlamentu Europejskiego umowa trafi do Rady. Zapisy będą obowiązywały od 2021 roku.

Co ciekawe, polska wódka jest jedynym produktem na liście z naszego kraju. W zestawieniu zdecydowanie najwięcej pozycji zajmują produkty spożywcze - napoje - często alkoholowe oraz żywność.

Banksy
Banksy
Przeczytaj także W Polsce odbędzie się wystawa Banksy'ego. Kiedy i gdzie będzie można zobaczyć mistrza street artu?